www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jazz Brazilian In Romania


Guest rrina72
 Share

Recommended Posts

Guest rrina72
ar merge treaba cred, macar cu concerte corporate daca nu cu vanzarea de discuri.

 

in orice caz, va urez mult noroc :)

 

Multumim ! Asa sa fie :)

Link to comment
Share on other sites

Ciao rrina, inainte de toate felicitari, am ascultat piesele pe pagina ta din facebook daca nu gresesc si am ramas mirat de vocea ta asa de sensuala si suflata, exact ce trebuie pentru gen de musica jazzy/bossa, pacat ca esti din cluj!! Al doila rand cu vanzare de discuri in tara este greu, nu prea se cumpara daca nu sunt manele sau ceva in gen de...

Nu in ultimul rand daca ai vreo cantare prin ploiesti sau capitala sa dai o stire pe net sa venim sa te ascultam (asta cu cel mai mare placere!!) si sa ne conostem.

Iti aurez numai bine si felicitari inca o data!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rrina72
Ciao rrina, inainte de toate felicitari, am ascultat piesele pe pagina ta din facebook daca nu gresesc si am ramas mirat de vocea ta asa de sensuala si suflata, exact ce trebuie pentru gen de musica jazzy/bossa, pacat ca esti din cluj!! Al doila rand cu vanzare de discuri in tara este greu, nu prea se cumpara daca nu sunt manele sau ceva in gen de...

Nu in ultimul rand daca ai vreo cantare prin ploiesti sau capitala sa dai o stire pe net sa venim sa te ascultam (asta cu cel mai mare placere!!) si sa ne conostem.

Iti aurez numai bine si felicitari inca o data!! :)

 

Multumesc mult!

Muzica este postata pe www.myspace.com/gabrielacosta1 si ma bucur ca ti-a placut :).

 

Am amintiri frumoase din orasul tau: in Ploiesti am castigat locul I la Festivalul Castanilor, prima editie , din 2000 sau 2001, organizata de Gabi Dobre (care din pacate, nu mai este printre noi).Cred ca si astazi se mai desfasoara acest concurs de creatie folk.Atunci , premiile erau foarte mari, raportat la ceea ce se "inmana" la marele festival de gen, de la Bucuresti "Om bun".

Cat despre concerte...mai greu deocamdata, dar sigur ca asta vrem.O sa dam de stire. Fii sigur ! :)

Link to comment
Share on other sites

mda, myspace, (..eram sigur ca greseam, :), luasem linkul dintrun topic unde era vorba de jazz, tot pe RGC..) scuze de rigoare!! In rest ma bucur sa ascult piesele din pagina ta, in particolar diminata, este un gen (Bossa/latin) care imi place mult si pe care il studiez, de fapt am un project jazzy/bossa Chitara/voce cu o cantareta de pe aici. am vazut de altfel ca ai cantat pe la Milano si ai fost apreciata de la italieni. 'La ragazza del piano bar', bravo!! Oricum, sa stii ca pe aici facem jam session intre chitaristi, la prima jam latin iti trimit un mesaj, daca ai timp tragi si tu ceva cu vocea, ar fi frumos. iti aurez success in projecte pe care le ai!! numai bine! adry :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rrina72
mda, myspace, (..eram sigur ca greseam, :), luasem linkul dintrun topic unde era vorba de jazz, tot pe RGC..) scuze de rigoare!! In rest ma bucur sa ascult piesele din pagina ta, in particolar diminata, este un gen (Bossa/latin) care imi place mult si pe care il studiez, de fapt am un project jazzy/bossa Chitara/voce cu o cantareta de pe aici. am vazut de altfel ca ai cantat pe la Milano si ai fost apreciata de la italieni. 'La ragazza del piano bar', bravo!! Oricum, sa stii ca pe aici facem jam session intre chitaristi, la prima jam latin iti trimit un mesaj, daca ai timp tragi si tu ceva cu vocea, ar fi frumos. iti aurez success in projecte pe care le ai!! numai bine! adry :)

 

Stai la Torino? Cum ai reusit sa intri in lumea "lor " muzicala? Nu e usor deloc.

Intr-adevar , am cantat in Milano, si mi se spunea "la donna del piano bar".Sigur ca am fost magulita :)

Cu cine canti in Italia? Ai ceva inregistrat ?Mi-ar face placere sa ascult.

Si sigur ca mi-ar face placere si un jam latin, cand voi ajunge iar la Milano. Tinem legatura si spor la proiectul tau !:lol:

Link to comment
Share on other sites

:) Nu riina, este tot pe invers, eu sunt italian, nascut la torino si lucrez la ploiesti de 12 ani, de asta am zis 'infiat' adica infiat de catre romania, mama mama, cred ca ai crezut ca sunt un roman ignorant rao de tot de cum scriu :) !!

Ma rog, pe pagina mea de rgc am multe inregistrari, nimic de bossa brasilian, din pacate, numai chesti rock/funky cantate cum pot si eu.

Project 'jazzy dau brasil' este cu o femea de pe aici si este recent nou, o sa te trimit cum tragem mp3.

In sfarsit vreau sa te cer o favoare, daca poti sa uploadezi cateva melodie cantate de tine (stiu ca suna nesimtit cerere mea..) pentru sa te am si in masina sa pot sa te ascult!! Daca este posibil, bineinteles.

Numai bine iti aurez riina!! :)

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.