www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Echipament Pt. Sala ...


Guest mateiutzu
 Share

Recommended Posts

Guest mateiutzu

Va salut !

 

Am de gand sa-mi fac sala de repetitii pt. formatia mea si am nevoie de un mixer, 2 boxe pt. voci si chitare si una de bas. Ce modele mi-ati recomanda ... si daca stiti cumva si la ce pret. Nu vreau echipament super scump. M-as multumii si cu Behringer ...

Voi avea un lead vocal, un backing vocal, 2 chitari si un bas. deci imi tre' un mixer pe 5 canale ... right ?

Va multumesc anticipat ...

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

ok...la banii astia o varianta ar fi mixerele cu putere incorporata de la behringer + 2 boxe de 250-300 W (varianta foarte economica) , desi nu iti recomand asta. cel mai bine e sa aveti totu separat - ceea ce inseamna ceva $$$ in plus. chitara sa iasa pe cubu ei, basu pe treaba lui, vocile pe mixeru lor. ai putea sa cauti la sh un mixer si o putere de 50-60W pe care sa scoti vocile, 2 cuburi de chitara (vezi fm56 de la fender - 11mil parca) si un cub de bas. depasesti 800Eu, dar e o varianta mai buna oricum

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

sau poate sa isi ia din bani aia stricutul necesa la ce a zis el si toti sa intre p mix

 

suna ca un cur bombat, dar merge si asa

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

mai, ideea e ca eu am discutat cu astia si vrem sa facem asa ... un mixer, 2 boxe si una de bas ...

sa zicem daca am da 1000 de euro .... cam cat ne-ar costa mixerul si boxele ... ?

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

deci...ar fi chestia asta de la behringer...14-17 mil...nu mai tin minte exact si rezolvi 2 chestii de-o data - mixer + putere. ramane sa-ti mai gasesti 2 boxe compatibile.

post-87-1142758749_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.behringer.com/EP1500/index.cfm?lang=ENG (asta e bun si pe viitor)

http://www.behringer.com/UB1202FX/index.cfm?lang=ENG (12 canale...tehnic vb cam 8)

 

Si-ti mai iei si doua boxe full-range de 12" sau unul de 12" si unul de 15". Daca ai putea baga dif-uri Eminence in ele (tot la Senia gasesti), ai iesi mult mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Evita power mixers cu orice pret.Mai ales cele produse de Behringer.Eu am ascultat asa ceva, si am decis sa merg pe o varianta ceva mai scumpa, in intregime de la Senia. Amp separat, mixer separat si doua boxe de 400rms.

 

Ma rog, solutia ideala pentru o sala de repetitii ar fi ca fiecare instrument sa aiba ampul si difuzorul lui.S-ar auzi mult mai separat si mai bine asa, dar daca nu este posibil, sau daca vreti un mixer neaparat, atunci iti recomand sa cauti pe site-ul Senia.Bafta

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.