www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Lone*star In Big Mamou - Vineri 17 Martie


Guest bluesmanul
 Share

Recommended Posts

Guest bluesmanul

Va asteptam la un concert de blues, funky, oleaca de rock si ce ne-o mai trece prin cap, intr-un cuvant LONE*STAR - TEXAS BLUES. Veniti cu ce aveti pe-acasa, copii, frati, surori, mame si bunici ca noi suntem acolo, berea-i ieftina si fumu' gros.

Cantarea incepe la O.R.L. - 21.30 iar pretul biletului este de 3 Poli (pentru cei ce n-au prins acea perioada echivalentul a 6 lei RON. ).

post-1268-1142366789_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest bluesmanul

ma, da` frumosi mai sunteti! :)

 

 

Nu-i asa ? deh ma Silviu, unii tin sa arate bine, altii sa cante........

 

hai ca poate ajungem si noi, tata, ca nu ne vazuram de-o mie de ani :)

 

ok baieti, va astept , Tetze zicea ca vine....

Link to comment
Share on other sites

Nu-i asa ? deh ma Silviu, unii tin sa arate bine, altii sa cante........

 

ok baieti, va astept , Tetze zicea ca vine....

vorba lui Patorel Teodoreanu: unii culti...altii...desculti...

spor la bani si sanatate va doresc alaturi de mult succes! si daca ne-om si vedea, poate am noroc si eu de rock`n`roll hoochie koo...? :)

Link to comment
Share on other sites

vorba lui Patorel Teodoreanu: unii culti...altii...desculti...

spor la bani si sanatate va doresc alaturi de mult succes! si daca ne-om si vedea, poate am noroc si eu de rock`n`roll hoochie koo...? :(

da io de rock me babe? :) ,dar nu varianta Mike :) ci aia cu'la,la,la,do la mi,a lu Johnika :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bluesmanul

da io de rock me babe? :) ,dar nu varianta Mike :( ci aia cu'la,la,la,do la mi,a lu Johnika :)

 

Facem, venim si la masa daca e cerinta poate mai iese ceva.......( un crap fiert ceva cu mamaliga si mujdei , miam, miam.....). :)

Link to comment
Share on other sites

In primul rand toata lumea se intreba cine-i "bluesmanul" ... si eu bineinteles. Am vazut ceva lume cunoscuta acolo si ma bucur de asta .. Concertul a fost foarte placut .. pe Doru de la tobe il stiu de la Cyfer fiindca bate si acolo ... adica sectia ritmica beton ... a facut partida buna cu bass-ul. Chitaristul (voce) mi-a placut tare mult .. este destul de tinerel (25) si stapaneste chitara tare bine .. felicitari. Apoi clape, voce si muzicuta ... iarasi frumos frumos. Astept de la voi si ceva pareri mai critice .. daca sunt.

A fost lume multa si atmosfera buna .. o alta seara de blues in palmaresul meu... nu-i rau :)

 

Din cele doua becuri care lumineaza scena de obicei, nu a mers decat unul ... bad news for me .. pozele au iesit cam aiurea .. dar asa cum zicea si Doru .. de o amintire merge. La video iarasi nu prea a ajutat lumina .. am si compresat la greu fisierele ... Nu mai am rabdare sa scot ochii rosii din poze .. sunt ai mei destul de rosii acum asa ca ...

 

Lone_Star___Big_Mamou_17_Martie_2006.zip

Succes si cantari frumoase pe mai departe ...

 

Lone_Star___Big_mamou_17_martie_2006_A.WMV

Lone_Star___Big_mamou_17_martie_2006_B.WMV

Lone_Star___Big_mamou_17_martie_2006_C.WMV

post-241-1142651104_thumb.jpg

post-241-1142651116_thumb.jpg

post-241-1142651129_thumb.jpg

post-241-1142651139_thumb.jpg

post-241-1142651155_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Tzetze_harp

Felicitari inca odata Cata !! Super cantare !!! Trupa voastra suna beton!!!! Super si jam-ul de dupa....La multzi ani ,CALIN!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest bluesmanul

Va multumim pentru ca ati fost alaturi de noi, dar si pentru mesajele de dupa concert, dupa cum se spune intotdeauna e loc de mai bine.......multumim in mod special lui Michel 2233 pentru mesaje, poze si inregistrari, speram ca anul asta sa scoatem si noi un material profi cu care speram sa intregim colectia dastul de saraca a albumelor blues de pe piata romaneasca.

 

Inca o data s-a adeverit ca adevaratul public amator de blues este in BIG MAMOU.....there's nowhere like home.......

 

Va asteptam la urmatorul concert.

 

P.S. bunilor nostri prieteni de la TEAMSTERS le multumim si le dorim multe concerte pe rol........... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest bluesmanul

Referitor la intrebarea "cine-i bluesmanul".....sa stiti ca si eu cateodata ma intreb (avand in vedere cam ce cantam noi acu' multe piese au sarit din peisajul genului ), dar tot raul inainte.......va las pe voi da ghiciti cu toate ca nu-i atat de important....sa spunem ca e purtatorul de cuvant al LONE*STAR BAND....cel putin pe acest forum. :)

Link to comment
Share on other sites

Paiiii .. nici nu-i greu de ghicit ... :)

 

AIM No Information

Yahoo No Information

ICQ No Information

MSN No Information

 

Home Page No Information

Birthday No Information

Location No Information

Interests No Information

Nick anterior No Information

 

Nume No Information

Dueluri castigate No Information

Trupa No Information

Scule No Information

 

.... hmmmm ... sa fie claparul .. sa fie tobarul .. sa fie bassistul .. chitaristul nu-i, ca am verificat .. hmmm . la urma urmei important este ca-i bluesmanul .. nu?

Link to comment
Share on other sites

o sarbatoare a muzicii in general...super-mishto. calin m-a pus serios pe ganduri. are ceva din nou-descoperitul de mine joe bonamassa - smanesul, vana..e viu, alive and kickin'.

la multi ani, batrane, hats off.

ceilalti - beton, cu "caucel" si cu dani ma stiu de o mie de ani, de cand cant cu blues-ul, nu s-au inmuiat, keep on rockin'!

tobarul e de-acolo, din filmul ala corect, balans, nuante, emotie. ritm.

FRATILOR, CAND MAI CANTA ASTIA IN BIG MAMOU, NU RATATI!!! CHIAR SI PENTRU CEI CARE NU GUSTA BLUES-UL, E DE VAZUT!!

ca nu e numa' blues, blues-ul se ghiceste subtil in atitudine si in maniera de abordare a unor cover-uri complicate. la ei e chiar starea de spirit. mishto. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.