www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss Sd-1 Modificat


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sal,

nu prea inteleg intrebarile, am mai multe pedale, pe care le folosesc sau le-am folosit, unele modificate altele nu.

Am modificat pedalele care nu mi-au placut sau la care am adus un plus de functionalitate, nu m-am gandit sa fac din asta o afacere, dar cine stie :)

Daca ai vre-o pedala de modificat scrie-mi pe PM, nu se stie, poate poate :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sal,

nu prea inteleg intrebarile, am mai multe pedale, pe care le folosesc sau le-am folosit, unele modificate altele nu.

Am modificat pedalele care nu mi-au placut sau la care am adus un plus de functionalitate, nu m-am gandit sa fac din asta o afacere, dar cine stie :)

Daca ai vre-o pedala de modificat scrie-mi pe PM, nu se stie, poate poate :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sampler-urile sunt inregistrate printr-un Marshall MG100Hdfx pe canalul de "clean" cu gain=ora2, bass, mid, treble=ora12, cab 4x12 Eminence Governor, shur sm57 bagat direct in placa de sunet(creative Live). La SD-1, toate potentiometrele la ora12.

 

Fiecare sample are trei parti(clipping) cu cate trei "subparti"(voice), partea unu-> Ge+Si+Si, Partea a doua Ge+Si+Si+Si, partea a teia -> Si+Si+Si, la fiecare parteam modificat "voice" 1-light, 2-middle, 3-dark.

Sampler-urile sunt trase Ch->SD-1->Amp

 

1-Ibanez RG305-DY, Doze DiMarzzio Evolution(middle+neck)

ibn_sd_1_.mp3

2-ESP M-1 George Lynch

esp_sd_1_.mp3

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.