www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Program Sau Sit Care...


estebe
 Share

Recommended Posts

caut un program sau pagina de net care sa-mi permita sa pun eu citeva note pe un grif virtual si sa-mi zica ce accord este respectiva insiruire de note. Alternativ daca poate sa ofere si prinderi alternative ale respectivului acord ar fi senzational. Am incercat cu google dar n-am gasit nimic (poate e problema mea de formulare in engleza ca virtual fretboard si chord builder)

Link to comment
Share on other sites

caut un program sau pagina de net care sa-mi permita sa pun eu citeva note pe un grif virtual si sa-mi zica ce accord este respectiva insiruire de note. Alternativ daca poate sa ofere si prinderi alternative ale respectivului acord ar fi senzational. Am incercat cu google dar n-am gasit nimic (poate e problema mea de formulare in engleza ca virtual fretboard si chord builder)

 

http://www.all-guitar-chords.com/chord_name.php

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest david_stevevai4ever

Ai putea sa downloadezi guitar pro 5 apoi sa upluadezi tabulatura cu tot c note cu timpi si poti face absolut orice cu acest program, ma refer la chitara si pian. Eu acest program il folosesc. Succes.

Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

Da, Guitar Pro este un tool foarte util. Si nici nu costa exagerat de mult pentru ce stie, 60 EUR mi se pare rezonabil.

 

PS: Singura problema ca nu am reusit sa folosesc tunerul pe versiunea de Mac. Dar nu ma afecteaza prea mult, de obicei utilizez tunerul de pe GT 10.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.