www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Incepator Are Mare Nevoie De Voi


Guest darky
 Share

Recommended Posts

Ai zis chitara western nu? asa, dragul meu, chitara western e menita sa aiba corzi de bronz, chitara spaniola sau clasica care cozri de naylon si 3 de bronz invelite in nylon, deci daca nu esti in'stare sa apesi pe corzi normale cumpara-ti o clasica

metalice

Salutare! Am si eu o mare problema: am o chitara acustica reghin w12204 si pe ea am corzi de bronz si ma dor foarte tare buricele degetelor cand apas pe oricare dintre ele ( acum vreo 2 luni am incercat s-o iau usor usor ca am zis ca e din cauza degetelor ca nu erau obisnuite)

 

Cineva mi-a spus ca ar fi bine sa imi pun corzi de nylon ca sunt mai bune dar nu stie daca merg pe chitara acustica.

Poate cineva sa ma ajute si pe mine?

 

 

P.S. Pana si la cantecul "Fragile" al lui Sting am probleme

 

Multumesc anticipat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Pantsless

Pai si tu te lasi invins de niste coarde? Esti barbat sau ce esti? Serios vorbind, dupa ce setezi action-ul bine, pune mana si exerseaza pe corzile alea de metal, in cele din urma ai sa te obisnuiesti. Daca altii au putut, poti si tu.

Link to comment
Share on other sites

Pai si tu te lasi invins de niste coarde? Esti barbat sau ce esti? Serios vorbind, dupa ce setezi action-ul bine, pune mana si exerseaza pe corzile alea de metal, in cele din urma ai sa te obisnuiesti. Daca altii au putut, poti si tu.

 

Neaaa, nu ma las invins de niste corzi :)

Am inteles ca avea niste probleme la gatul chitarii (cel care a "pus mana" pe ea a spus ca era normal sa mi se intample faza cu degetele deoarece trebuia sa apesi destul de tare)

Anyway.. Am vandut-o ieftin... :)

O sa-mi cumpar alta in curand (acum sa vedem daca acustica sau clasica)

 

Va multumesc tuturor ca mi-ati raspuns la mesaje

Edited by darky
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.