www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Putin Ajutor Cu Vocea


Guest Gady_paul
 Share

Recommended Posts

Guest Gady_paul

Problema incepe cam asa. Am 15 ani, si am o voce foarte groasa. Cu tunerul...am incercat sa cant ceva (un fel de vocalize) fara sa fortez, si ma invart cam pe la C2-C3. Cu putin exercitiu cred ca pot canta niste trash metal sau ceva de genul numai ca...as vrea sa cant ceva gen holograf sau chiar mai soft. Stiu ca nu e vocea la maturitate, dar as vrea sa incep sa cant, si...intelegeti voi. teoretic as avea registru vocal dar nu stiu sa-l folosesc. Si mi-e frica sa nu imi iau adio de la ce am. Cu profesor nu prea pot. Asa ca ce as putea sa fac? niste linkuri...niste sfaturi. Nu mi-e frica de munca, ci doar sa raman fara voce.

 

Mumtumesc si :)

Link to comment
Share on other sites

iti trebe prof daca vrei sa faci cu un profesor, un barbat poate sa-ti explice mai bn si cu vocea pt ca sunteti pe acelasi "registru" , daca e profesoara ... ea o da in soprana si o sa-ti vina mai greu sa te iei dupa ea adik o sa ti se para ma sus ... la vocalize si alte chestii... , eu am 16 ani si cant holograf fara probleme :)... nu mie frica ca o sa-mi pierd vocea cel putin acum.... am polipi si ma cam enerveaza ca ma induce sa cant pe nas si am probleme cu respiratia din aceasi situatie... daca fumezi lasate, o sa vezi schimbare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

ok...daca tot ninge, imi iau lopata si trec la partii prin subforum. Am sanse sa fac vreo prostie si sa imi iau adio de la voce?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.