www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gibson Sg Le Marquis Cu Bridge Bigspy


Guest vic77link
 Share

Recommended Posts

Guest vic77link

Salut tuturor... Sunt un incepator si ma gandeam sa schimb chitara mea actuala, o EKO S200 de 2 bani, la care vibreaza toate corzile si care nu mai e in cele mai bune conditii. Umbland prin internet am gasit asa ceva Vorlage-LM-SGB-SG_3.jpg si ma intrebam daca stiti cum va cum este... Pretul nu e mare, dimpotriva...

Ce parere aveti??

Link to comment
Share on other sites

Guest vic77link
poate ca-i intradevar Bigspy :)

pe thomann numai bigsby si cheile sar de 200 E

da ma rog lol... am gresit sa scriu... suna mai bine bigspy decat bigsby XD....

Eu am gasit-o la 130?, noua... de asta ma agitam atat. :)

p,s tipul asta vinde si Fender Stratocaster Le Marquis N.Y. Sumburst SRV cam pe la acelas pret... poate face vreo manarie cu aia de la Le Marquis ny

pps si zice ca numai bigsby-ul costa mai mult de 100 de ? si sustine ca materialele sunt mai bune calitativ ca epifoanele... Nush ce sa cred.

Edited by vic77link
Link to comment
Share on other sites

da ma rog lol... am gresit sa scriu... suna mai bine bigspy decat bigsby XD....

Eu am gasit-o la 130€, noua... de asta ma agitam atat. :)

Eu zic sa te documentezi cat mai bine, ca ceva nu-i in regula. Intradevar, producatorul nu ia bigsby si chei si mai stiu eu ce piese de pe thomann si le ia in mod clar la alt pret, dar cu toate astea mi se pare prea putin. La pretul asta ai face afaceri sa le iei numai ca sa vinzi piesele de pe ele, de-asta-i putreda treaba

Link to comment
Share on other sites

@vic77link

In spatele la firma asta sigur e un neamt cu ochii oblici, sigur. Am mai spus-o, mai bine o chinezarie cinstita decat una cu parfum de genuine. Cine are rabdare sa se incarce link-ul (ca e taaare lent, cel putin la mine) sa incerce pe madeinchina.com sa vada cum e 200 de dolari un Ibanez Jem cu case si cu shipping gratuit de la mama China. Si ala (adica golfclub88, vanzatorul) recunoaste ca dozele sunt coreene. Daca imi fac rost de scule pentru setup m-as baga la asa ceva, ca sigur are fretbuzz la greu si partea electrica e varza, numai buna de refacut.

Link to comment
Share on other sites

are un prieten din Tm una, copie de Strat, este de nivel Squaier nici mai rea si nici mai buna, nu e prost lucrata dar este cam ushoara, am postat ca sa spun ca intradevar este o chitara facuta in Asia si nu are absolut nici cea mai mica treaba cu Germania, doar ca se gasesc si pe www.ebay.de la vanzare, in rest nici cea mai mica legatura cu Germania. Pentru bani care se cere pe ele sunt bune, dar nu sunt nici spectaculoase si o data cumparata te-ai cam incaltzat cu ea ca nu se va arunca nimeni sa tzi-o cumpere.

Link to comment
Share on other sites

Guest vic77link

am inteles... nu ma incred prea tare.

am sa raman fidel la a mea eko s300 de 2 bani, pana cand nu se va distruge de tot :S

Link to comment
Share on other sites

daca o poti incerca zic ca ar putea fi ceva ok dar daca nu exista reviewuri multe pe net sa vezi cum ar putea tine in timp.. dunno.

 

treaba e ca in zona aia de pret nu m-as risca sa-mi iau ceva nou care sigur are un 'calcai al lui Ahile' adica o anume componenta unde s-au facut economii.

 

de exemplu roytekul meu e construit ok, finisat ok are doze decente dar tot ce e metal e de slaba calitate. daca as face 200 de benduri pe zi as nenoroci chitara in cateva luni.

Link to comment
Share on other sites

Guest vic77link

da, arata excelent... o sa ma mai gandesc. Acum am o gramada de ?? de cheltuit, nu stiu daca imi ajung... sa vedem daca o sa-i arunc si pe vreo chitara. Probabil o sa ma interesez de una sh, de la epi sau jackson.

Edited by vic77link
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.