www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sustain Cat Calu


ciorap
 Share

Recommended Posts

cu care chitara si prin ce ai tras asta? daca e prin guitar rig uite-te la input volume sa-l dai mai tare, noise reduction da-l mai mic, si la volumul de line-in din windows volume control(ala de langa ceasu din coltzu dreapta jos) sa il dai mai tare.

chitara asta

19792644.png

ampu e vox ad15vt, dar face asa si in alte ampuri

chitara e bagata in amp si apoi in comp fara nici un alt soft

volumu la chitara e maxim, volumu din line-in la windows e maxim

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare ca ai buzz la tastele superioare (coarda se loveste de fret si pierde din energie). La fel mai poate "zbarnai" in saddle. Vezi cum se aude "la rece" (acustic). Pe celelalte corzi face la fel? Dar cu coarda libera? La ce distanta sunt dozele de corzi (apasand pe ultima tasta)?

Also, vezi sa nu exagerezi cu noise gate-ul daca are amplificatorul asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare ca ai buzz la tastele superioare (coarda se loveste de fret si pierde din energie). La fel mai poate "zbarnai" in saddle. Vezi cum se aude "la rece" (acustic). Pe celelalte corzi face la fel? Dar cu coarda libera? La ce distanta sunt dozele de corzi (apasand pe ultima tasta)?

Also, vezi sa nu exagerezi cu noise gate-ul daca are amplificatorul asa ceva.

ampu are da e pe auto

pe alte ampuri fara noisegate face lafel

am coborat pickupu, l-am ridicat, am ridicat bridgeu, l-am coborat (nu am fret buzz), am incercat alte ampuri, am mai avut 3 chitari pana acuma care nu faceau asa, am mai auzit chitari cu pickupurile astea care nu faceau asa

nu are fret buzz

Link to comment
Share on other sites

Mie imi suna a noisegate setat cu threshold mare.

nu esti singuru care zice asta

in ampu asta am avut alte chitari care nu faceau asa

si chitara atsa a fost bagata in alt amp care nu avea noisegate si tot asa se comporta

 

 

am si scos tensiune din neck inainte sa postez

 

pe la fretu 12:

http://www.fileden.com/files/2007/6/6/1149107/46.mp3

Link to comment
Share on other sites

Fiveseven a mentionat cei mai importanti factori, mai intreb si eu chitara a facut de la inceput asa sau ai descoperit asta ulterior?. La naiba, si neamplificat E-ul subtire ar trebui sa sune mai lung decat in sample-ul tau. Ceva nu e in regula, eu totusi cred ca e fretbuzz pe tastele superioare.

Edited by olgutza34
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.