www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Lectia 3 ---> Alte Acorduri


Guest Arrow
 Share

Recommended Posts

Mama ce porcarii scoateti pe nas. Cica-s pt stangaci.

 

Fratzica acolo scrie, spre exemplu simplu coarda G pozitia 2. Indiferent daca esti stangaci sau dreptaci pozitia 2 pe coarda G va fi unul si acelasi lucru. La fel e valabil si pentru restu acordurilor in alte pozitii. Poa sa o scrie si cu capu in jos daca vrea el ca se poate pricepe unde trebuie sa pui degetu indiferent daca esti stangaci sau dreptaci.

 

Capito?

 

Daca toata literatura foloseste un format (pe verticala de sus in jos, de la coarda cea mai subtire la cea mai groasa si pe orizontala de la stanga la dreapta incepand cu pozitia cea mai departata ) nu inseamna ca trebuie sa inventezi ceva nou si sa te numesti original...

Link to comment
Share on other sites

Ideea era ca se poate intelege ce scrie acolo.

 

Nu am prea folosit literatura din asta cu buline si nu stiu prea multe despre formatare/asezarea in pagina a unui text de genul asta.

 

Nu zic ca nu ai dreptate si ca trebuies respectate unele reguli dar io cred ca limbajul e foarte simplu incat se poate intelege chiar daca e format gresit.

 

auzi, fratzica, ideea este sa intelega lumea corect ceea ce are de facut! si pt a respecta ideea asta, nu e nevoie ca orice pafarist, care a invatat si el cateva acorduri si pe care-l incearca didactica, sa faca ceea ce-i trece lui prin cap!

 

 

daca e interesat cineva, cu adevarat de aceasta problema, exista un ciclu de lectii, ADMIRABIL intocmit de catre colegul @killahead :) , pe care-l poate urmari si intelege toata lumea, pe prima pagina, la Tony's corner!

 

parerea mea este ca toata aceasta aiureala incercata de @Arrow, ar trebui stearsa, pt. a nu confuza incepatorii. iar tu, mai citeste, mai pune-te la punct, mai invata si dupa aia, da-ti cu parerea! no offence.

Link to comment
Share on other sites

ce folos au topicurile astea? "lectia 1" "lectia 3"...etc...?

sunt peste 4000 de acorduri promiti ca le desenezi pe toate? :)

 

Eu inteleg ca ai inceput sa canti la chitara (dupa notatiile folosite realizez ca esti incepator-scuze daca gresesc) si ce iti preda profu' vrei sa impartasesti si celorlalti...ai numai 7 posturi aici pe RGC (de aici deduc ca nu ai cautat pe forum sa vezi daca sunt necesare aceste topicuri) se putea restrange totul intr-un singur topic(sper ca nu am sa intru peste 2 zile si am sa vad numai topicuri cu lectii de chitara),daca la 3 acorduri tu faci un topic... :)

 

Multa bafta la cantat si...ai grija ce si cum inveti :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.