www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ing De Sunet Mixaj Si Master


Guest Radu Florea
 Share

Recommended Posts

Guest Radu Florea

Buna de cu ziua...Numele meu este Radu Florea sunt ing.de sunet/compozitor...sunt in Bucuresti si fac mixaje si masterizari ale trupelor cat si post-productie audio pentru video.

Lucrez in domeniu de peste 10 ani in studiouri audio si compun cam orice fel de stil muzical...avand la activ sute de proiecte muzicale, dublaje de film si desen animat, muzica de film cat si reclame radio/TV.

Fac o oferta trupelor/artistilor debutanti pentru mixaj si mastering de piese, prima piesa fiind gratis (pentru a va convinge de nivelul de profesionalitate) iar urmatoarele pentru oferta 1 noiembrie-1 ianuarie este de 100E piesa (mix si master).

Oferta este pentru oricine... nu numai din Bucuresti lucrand si trimitand materialul cu ajutorul internetului.

Portofoliu profesional de pana acum: Iris (albumul MAXIMA), Banica JR (albumul Duete), trupe de rock, jazz, punk,metal...etc

 

Tehnic lucrez pe softurile Vegas (audio pt video), ProTools,Reason 4.0 si cunosc si Cubase.

Procesul de mixare si master il fac pe consola audio Yamaha 02R,monitoare de studio:KRK,Dynaudio,Yamaha NS-10.

Procesoare: TC-Helicon Voice PRO,Compressors, multi FX Lexicon,Roland MMP-2 mic preamp.

Am posibilitatea de a trage voci la modul profesional in camera muta (AKG pe lampa)

 

In caz ca oferta va incanta va astept sa ma contactati pe e-mail: radustudio2005@yahoo.com si sa stabilim detaliile pentru o colaborare fructuasa de ambele parti.

 

Cu stima,

Radu Florea

Link to comment
Share on other sites

Salut Radu,

 

Cateva intrebari:

- ora de studio pt voce

- tracking-ul cine il face, tot tu?

- unde se face tracking-ul?

- test mastering faci? (o piesa, o parte)

- doar mastering, cat?

 

Multumesc. Nu am nevoie in mom asta, dar e f posibil sa am in viitor, plus ca e util sa ne cunoastem.

R

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Radu Florea

Sa ne intelegem...tracking-ul il face fiecare unde vrea...si cum se pricepe.Nu ma ocup cu inregistrarea propriu-zisa..., mastering separat fac dar nu m-am gandit la vreo oferta.Ora de studio pt voce nu este ...in mod teoretic...Eu lucrez la un studio si mai fac lucrari "pe langa" ajutandu-ma de aparatura de acolo.El nu este studio muzical ci de productie audio.Oferta este ca trupele debutante care vor sa scoata un demo pot trimite materialul pentru mixaj si pt un pretz bun raport calitate/pret scot un material cu care "nu ti-e rusine".

Eu nu ma deplasez sa trag, sa asist, nu ma implic in procesul de compozitie sau inregistrare...ci doar mi-se da proiectul (pe track-uri) la mix.Daca clientul e multumit...mergem mai departe si sunt amandoi OK din toate punctele de vedere.

 

Cu stima,

Radu Florea

 

Salut Radu,

 

Cateva intrebari:

- ora de studio pt voce

- tracking-ul cine il face, tot tu?

- unde se face tracking-ul?

- test mastering faci? (o piesa, o parte)

- doar mastering, cat?

 

Multumesc. Nu am nevoie in mom asta, dar e f posibil sa am in viitor, plus ca e util sa ne cunoastem.

R

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.