www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Koch Studiotone


Mr.Fritz
 Share

Recommended Posts

Nume Echipament

 

Producator: Koch

 

Model: Studiotone Combo 1x12 | 20W | Class A

 

An:2008

 

Caracteristici

  • -3 canale (clean, overdrive & overdrive boost)
    -Vocing switch (mid-shift 2 way, bright 3 way) pentru toate canalele
    -Boxa este VG12-60 Koch 12”
    -4, 8 & 16 ohm speaker outputs plus speaker on/off switch
    -Serial effects loop
    - Output pentru Rec. avand speaker simulation si 2 voicing filters
    - Output direct
    -Preamp 1x 12AX7LM (low microphonics)
    1x 12AX7
    1x 12AX7
    -Power amp 2x EL84

 

 

Motivul pentru care l-am cumparat a fost:

 

-Dimensiunile mici

-Portabilitate avand numai 15kg

-Nu mai depind de alte amplificatoare

 

 

Este un amplificator exceptional, bine lucrat, cu o varietate de ton imensa.Pe langa cele 3 canale Clean OD si OD+ mai exista inca un swich H/M/L (High, Medium or Low gain) fiind separat de Gain nob care controleaza cat distors sa fie. O alta caracteristica foarte buna este swich-ul de MID SHIFT(Schimba frecvența de funcționare a Joase de la Treble control de la frecvența standard de 2 kHz ( "0") în jos la 800Hz ("+"), creând astfel un boost sound foarte natural ºi muzical în frecvențele de mijloc.) si BRIGHT ("-" Taie "+" boosteaza frecventele inalte - fiind un filtru , 0 este dezactivat)

 

Pe mine ma surprins cat de adaptabil este amplificatorul, se poate canta lejer Jazz schimbad Swich-ul de MID SHIFT si BRIGHT si lafel cantand metale grele avand OD+ cu swich-ul de gain pus pe High Gain.Boxa creata de Koch este foarte buna initial am avut semne de intrebare daca cei 20W vor si suficienti si sincer am ramas placut surprins, boxa este special facuta si suna extrem de tare , eu la concerte de club o dau la 65% deja daca dau mai mult se va auzi prea tare.

 

Parti Bune: Mic robust suna f bine , produs in olanda, calitatea este ireprosabila si este foarte comod de carat la cantari astfel un mare "+" pentru cei care vor sa aibe un ton 100% full tube si sa nu trebuiasca sa care zeci de kilograme.

 

Parti Rele: Nu am nimic sa spun de rau sunt foarte multumit

 

Sample Audio pe Site-ul Oficial Koch

 

Am pus o poza si un video cu mine cand am cantat la un festival ESTE TRAS DIRECT DIN MIXER FARA SA FAC ABSOLUT NIMIC ESTE Koch in paralel cu G-Major!!!!!

Koch-Studiotone-Combo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.