www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cautam Chitarist In Timisoara


Solarograma
 Share

Recommended Posts

De mult imi doresc un al doilea chitarist in trupa asa m-am gandit ca cine stie poate chiar o sa gasim un individ ca si noi serios, dedicat si cu pasiune pt muzica pe care o face si in care crede.

RGC-ul ne-a mai ajutat o data cu persoana pe care o cautam asa ca incercam din nou.

 

Informatii despre noi...cum suna, cum aratam, ce sala/scule avem etc:

 

www.myspace.com/kultika

www.banatiandarkness.com (sectiunea dedicata trupei Kultika pe main page)

 

In rest cateva chestiuni principiale bine stabilite:

 

-scule proprii (cantam acordati in B/SI-deci chitara acordata cam asa sau cu 7...8 etc corzi, diverse pedale gen delay/chorus etc, precum si un amp de care o fi numai sa se "auda")

-varsta 20+

-fara obligatii majore la care nu poate face fata gen familie prea numeroasa, job impovarator, rate in banca etc etc de unde rezulta prezenta sporadica la repetitii (care by the way au loc o data pe saptamana seara 19.45-23.00 - deci cred ca nu e stres...)

 

Contact aici sau PM (cateva info despre voi si un nr. de tel.)

 

Mersi pt vizionare!

Link to comment
Share on other sites

bafta

 

 

Robi :) pt sustinere...ce sa zic asta este un anunt pe termen lung, e ok si formula de trio, dar mi-ar place foarte mult sa experimentez mai mult sau uneori sa ma concentrez mai mult pe voce si atunci nah ar fi la fix. In Timi stiu cativa oameni de profilul asta dar fiecare este cu his own thing, de aceea am postat aici ca poate unul din ei va zice de ce nu...oricum la o singura repetitie pe saptamana parerea mea este ca nu e foarte solicitant iar concertele care apar sau alte activitati (gen studio, poze, team bulding :) ) sunt bine definite cu mult timp inainte ca sa nu existe probleme.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

crezi ca unu ce stie sa cante la chitara, chiar nu are nici un fel de scule acasa? eu zic sa mergi pe idea de seriozitate, cine vrea sa cante macar sa aiba bunul simt sa vina cu chitara lui daca nu si cu amplif si pedale sau procesor, daca nu o sa se tot perinde o gramada de copii si de oameni care se plictisesc acasa.

BAFTA :)

Link to comment
Share on other sites

crezi ca unu ce stie sa cante la chitara, chiar nu are nici un fel de scule acasa? eu zic sa mergi pe idea de seriozitate, cine vrea sa cante macar sa aiba bunul simt sa vina cu chitara lui daca nu si cu amplif si pedale sau procesor, daca nu o sa se tot perinde o gramada de copii si de oameni care se plictisesc acasa.

BAFTA :)

 

 

de acord, insa ma gandesc ca poate cineva are chitara setata normal si nu doreste sa o coboare in SI sau are o alta trupa de baza unde repeta si are ampul acolo si nu se poate trambala, asa cum ziceam si initial nu ma intereseaza decat sa vina o data, miercurea la repetitii si ma rog, sa poata participa la celelalte activitatii ce converg (studio, concerte etc.).

oricum astea sunt detalii, sincer...important este sa ne mixam muzical, solutii se gasesc apoi...

Edited by longobarza
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
De mult imi doresc un al doilea chitarist in trupa asa m-am gandit ca cine stie poate chiar o sa gasim un individ ca si noi serios, dedicat si cu pasiune pt muzica pe care o face si in care crede.

RGC-ul ne-a mai ajutat o data cu persoana pe care o cautam asa ca incercam din nou.

 

Informatii despre noi...cum suna, cum aratam, ce sala/scule avem etc:

 

www.myspace.com/kultika

www.banatiandarkness.com (sectiunea dedicata trupei Kultika pe main page)

 

In rest cateva chestiuni principiale bine stabilite:

 

-scule proprii (cantam acordati in B/SI-deci chitara acordata cam asa sau cu 7...8 etc corzi, diverse pedale gen delay/chorus etc, precum si un amp de care o fi numai sa se "auda")

-varsta 20+

-fara obligatii majore la care nu poate face fata gen familie prea numeroasa, job impovarator, rate in banca etc etc de unde rezulta prezenta sporadica la repetitii (care by the way au loc o data pe saptamana seara 19.45-23.00 - deci cred ca nu e stres...)

 

Contact aici sau PM (cateva info despre voi si un nr. de tel.)

 

Mersi pt vizionare!

 

reactivam...poate si un vocal pe coordonate black 'n roll :) ...Mika Luttinen, Cronos de genu'...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
cautam in continuare chitarist (manuitor de trash/black) si vocal pe coordonate black 'n roll :) ...Mika Luttinen, Cronos de genu'...

 

up...stati linistiti nu suntem asa de pretentiosi, doar ca nu s-a agitat nimeni in ultima vreme...asa ca din categoria "poate, cine stie"

 

p.s. noi oricum suntem bine mersi, existam cantam etc etc

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

com'on chitarist si/sau vocal black'n'trash, nu mai e nimeni old-school in orasul asta...hehe...de fapt nu mai e ca ii stim pe toti muzicantii dar nah incercam si noi a proasta...

 

p.s. putem fi vazuti la Student Fest 15.05.2010 la Setup Venue

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=46032

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.