www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Umbrela-probleme Si Nemultumiri


Guest Boba
 Share

Recommended Posts

hai mai sa fim seriosi,numai glume..ce naiba! :)

Problema cu umbrela sta in felul urmator...are spitele alea care se intorc de la vant si apoi nailonul ala care te protejeaza de ploaie(numai capul ca in rest esti fleasca)...sa nu mai zic si de manerul cu tija aia care te pune mereu in dificultate ,,pe ce parte sa tin umbrela,pe stanga sau pe dreapta?"...ca se desface si mai accidenteaza pe cei din jur.E o mare problema chiar umbrela in sine asa ca cea mai buna solutie ar fi, sa fie interzisa si scoasa in afara legii. :)

 

Ai perfecta dreptate e riscant sa treci pe trecerea de pietoni cand ai in fatza o cireada de umbrele..........eu unul prefer sa ma fac muratura decat sa ma complic cu o umbrela care imi face mai mult rau :)

Link to comment
Share on other sites

e enervanta... :) daca bate un vanta tare din fata,ti se pliaza pe cap,ca se indoaie spitele....daca o intorci putin,se intoarce pe dos,dupa 3 ori,o poti da de gard....in plus ii cam periculoasa pt ochi :) ....vine o vita inarmata cu o umbrela....dupaia tre sa o ti si la uscat,daca nu ai unde,faci balta pe covor....

 

cel mai bine ar fi un balon de plastic pe care sa il iei pe tine :)) ca un prezerwativ......

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca tot scheletu ala ieftin din umbrela sa fie inlocuit cu fier beton si materialu de pe schelet sa fie inlocuit cu hartie igienica

 

 

 

umbrela cu mp3,

umbrela-portofel,

umbrela cu forma de triunghi pentru domnu caruia nu ii plac umbrelele rotunde

umbrela cu lumanari (ai grija sa nu iti ia foc paru)

umbrela intr-o conserva (ar rezolva problema caratului

umbrela-prof de chitara (cand nu ploua poate sa te invete cateva acorduri de baza)

umbrela fara plasa, doar scheletul

umbrela-parasuta (classic)

 

umbrela-ciocan (2-in-1 si foarte practic daca esti afara si bati cuie cand vine ploaie esti protejat)

 

..ai uitat de pord card in caz ca o uiti pe undeva macar sa stii ca ai pierdut tot! :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

proiectul incepe sa ia amploare,ceea ce e bine.Raspunsurile voastre sunt stocate intr-un mic tabel si nemultumirile capata procente. tin sa va multumesc si sa va rog in continuare sa postati. Legat de fazele gadget ..pantera roz ..umbrele cu jde mii de utilizari..fratee.. :) ..buba cu multifunctionalul a fost destul de mare de s-a ajuns sa devina kitch..faza e ca un multifuncional nu il poti folosi la capacitate maxima pentru ca o functiune incurca pe cealalta..in ansamblu sa zicem ca ar functiona..insa daca le iei pe rand o sa vezi ca nu mere....clasicele bricaguri..eh daca vrei sa tai cva mai mare..te incomodeaza marimea lui ..da e mare ca are foarfeca in el are sute de mii de fiare..scobitoare..in fine intelegeti ce am vrut sa zic :)

Edited by Boba
Link to comment
Share on other sites

My 2 cents: gandeste-te la un eventual sistem alternativ daca te tine, imbunatatirile pe care le poti aduce umbrelei clasice sunt putine care sa nu fi fost facute :)

 

Ce ma deranjeaza la umbrele (nu utilizez, prefer impermeabilele): fiind folosite mai ales de babe bezmetice cu cel putin un cap mai scunde ca mine, sunt mereu pe punctul de a ma trezi cu o spita infipta in ochi :)

Link to comment
Share on other sites

problemele mele cu umbrela:

daca e prea mica, te apara de ploaie doar in zona capului, in rest ajungi ciuciulete la destinatie. daca e prea mare, te apara oleaca mai mult, dar doamne fere sa ajungi intr-o zona in care toata lumea e cu umbrela deasupra capului. oricum, romanii fiind niste oameni "educati" de fel, o imbulzeala de umbrele nu face decat sa accentueze frustrarile acumulate peste zi la serviciu si peste an la restantele la banca, creind momentul propice pentru a da nastere refularilor: "uita-te pe unde mergi, vaco!", "bagati umbrela aia in..." etc.

daca bate vantul, aproape fac muschi in incercarea de a ma tine de ea sa nu fuga. totul culmineaza cu datul umbrelei peste spate.

asa ca de multe ori prefer sa ajung precum o curca plouata la destinatie :) , cu machiajul in degrade, dar cu nervii foarte relaxati.

 

apoi, desigur, mai este si problema cu tinutul umbrelei daca nu (mai) ploua. din pacate umbrelele al caror bat se strange sunt foarte fragile si mecanismul se strange usor.

Link to comment
Share on other sites

Otel 440C, maner ergonomic si prelata de cort. Problem solved. Ai umbrela rezistenta, si te aperi si de caini cu ea.

 

ce este "otel 440C"? :) aia cu prelata de cort chiar este o idee buna. rezistenta si impermeabila. cu cainii n-am probleme, n-am de ce sa ma apar de ei :) .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.