www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Www.ishibashi.co.jp


Jack Daniel
 Share

Recommended Posts

Salut,

As vrea sa aflu daca ati cumparat vreodata ceva de pe www.ishibashi.co.jp.

Este un site din Japonia care vinde worldwide unele modele Fender (si nu numai) facute in Japonia, care nu sunt disponibile la magazinele din Europa.

Ma intereseaza daca livrarea se face direct la adresa si cum se procedeaza cu vama daca e cazul. De asemenea, cam care sunt custom fees-urile si alte taxe romanesti.

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Chitare nu am cumparat din strainatate, dar la masini au o gramada de taxe (10% din valoare si inca o gramada) insa pe care le restituie dupa ce trece vama sau cam asa ceva. Ei cu un colet mai mic cum ar fi chitara nu cred ca ar fi mare probleme, poate ti-l pot trimite prin posta insa eu nu as lua de asa de departe pentru ca e drum lung si pe drum se pot intampla multe.

Link to comment
Share on other sites

uuu... au preturi frumoase :) 450 de dolari US pt un strat japonez :)

 

 

cand am comandat de la gfs... ne-au trecut pe pachet valoare declarata de 9$(astfel taxele au costat vreo cativa bani). ma gandesc ca poate ai putea sa vorbesti cu cineva de la ishibashi sa-ti treaca o valoare considerabil mai mica pt a evita astfel de plati...

 

p.s. check this shit ouuut!! http://www.ishibashi.co.jp/u_box/ubox.cgi?...p&tid=list3

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.