www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Vreo Sansa Cu Vocea?


Guest Gady_paul

Recommended Posts

Guest Gady_paul

Treaba sta cam asa. M-am apucat de chitara acum cateva luni, cand aveam ureche muzicala doar prin faptul ca auzeam ca 2 note sunt diferite. Acum mi-am mai educat-o si daca e vorba de un singur instrument si un tempo leger, pot face cu putin chin si insistenta un tab.

Problema e ca nu prea am incercat cu voce. Ce am incercat e groaznic. Nu stiu cat de buna sau de rea e vocea mea, dar falsez (as fi multumit si daca nu as falsa). Am un registru vocal adica pot repruduce sunete de diferite inaltimi fara probleme. As avea vreo sansa sa cant ceva vreodata? Nu am pretentii sa ajung pe vreo scena (desi mi-as dori) dar cu prietenii sau la vreo cantare sa nu-mi fie frica sa scot 2 note cu vocea :) . Am inceput postul cu povestea cu urechea deoarece daca pot sa scot sunete de difeite inaltimi, echivalentul la auz, ar trebui teoretic sa pot sa invat (cu multe munca) sa le leg intr-un cantec. Asa ca, am vreo sansa?

Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

O sa incerc pe la un club de canto, cu un profesor, mai vedem. Problma e ca am si o voce destul de groasa, dar gasesc eu cateva cantece si pentru mine :).

Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

Vointa am (multi imi zic ca am o vointa fantastica), numai ca singur nu prea merge si profesor nu prea disponibil. saptamana aceasta o sa incerc sa fac o incercare, sa vad ce iese.

 

Multumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lupoaica

ia dvd-ul Mellisei Cross - Zen of screaming, are si niste exercitii vocale foarte bune si care iti chiar ajuta

bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest Thorgrim
cu mult efort totul e posibil.Majoritatea timpului,acum depinde si de tine.

 

Si iti trebuie foarte-foarte multa rabdare, omule :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.