www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Solo Pt Mn


Guest bart
 Share

Recommended Posts

mda... si pe mn ma enerveaza acustica abia astept prin noiembrie sa-mi iau o chitara electrica ... inca ma gandesc intre

asta :http://guitarshop.ro/produs.php?pid=488 (care o are varumio .. chitara e ok dar ampu s*ck)

sau asta :http://guitarshop.ro/produs.php?pid=298 (care mi-a fost recomandata de forum dar mai bn il iau cu ampu asta nu mai am bani si pt roland 15x care am vrut sa-l cumpar)

anyway... ms :)

Link to comment
Share on other sites

hendrix! hey joe etc, van halen 1 - 1984, clapton tears in heaven, queen sail away sweet sister, innuendo, gnr you aint the first, you-re crazy/lies, pink floyd wish you were here, yngwie icarus dream suite, black star, farewell, sorrow, def leppard From the Inside, Two Steps Behind, metallica nothing else, welcome home etc.

 

desi cel mai important este sa inveti melodiile care iti plac tie. mai ales ritm, bataie, schimbari acorduri. solo mai tarziu, si oricum pe acustica solo de unul singur fara cineva care sa iti tina ritmul nu prea e fun, mai ales pt un incepator

fi serios(/serioasa) majoritatea solourilor de acolo ba au un temp mare ba sunt pe freturile 15,17,20 si cum am mentionat si mai sus iti reamintesc ca sunt un INCEPATOR pe ACUSTICA cum p...ana mea sa le fac ?

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

Daca tot suntem la solouri am mai invatat 2 cantece (numai solo) de la Beethowen. Fur Elise http://www.guitaretab.com/b/beethoven-ludwig/36531.html si Oda bucuriei(varianta simpla) http://www.guitaretab.com/b/beethoven-ludwig/23357.html desigur daca iti place muzica clasica :)

am invatat fur elise :) nimeni nu a mai venit cu nici un solo nou si am invatat asta.

:)

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

Guest AlexZander

Queen - Innuendo

solou` de la 3:29

 

 

Poti face Bizet - Carmen (evident k nu toata)..... si Offenbach, Jacques - Can Can

Poate te joci putin si cu Police - Every Breath You Take ... da sa nu te apuci sa ii cauti solou` :)

Si inca una :) Joan Osborne - One of us

astea ar trebuii sa te tina ocupat destul de mult timp.... have fun.

carmen.gp3

Offenbach__Jacques___Can_Can.gp4

Police____Every_Breath_You_Take.gp3

one_of_us.gp3

Edited by AlexZander
Link to comment
Share on other sites

mersi mult .. ai dreptate cand ajung maine acasa pe la 3:30-4:00 ma apuc de cantecele alea

am gasit si innuendo in varianta guitar pro il voi atasa daca ai nevoie

 

ms mult chiar mi-ai dat o ocupatie maine

pacat ca nu am capastru sau cum naiba se numeste ala ca la one of us trebe sa-l pun pe fretu 2 :) in fine sper sa sune bine si fara

innuendo_ver2.gp3

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

Guest AlexZander

Aaaaa.... ii zice capodastru :) ... da nu ai nevoie de el... si sa nu te inveti sa canti cu asa ceva... iti ajung degetele tale... :) ... have fun :)

Link to comment
Share on other sites

imi pare rau mr perfectiune...

 

later edit: :) si acuma rad cand ma gandesc la ce am scris ... da' chiar am vrut sa scriu altceva dar m-am grabit :)

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

Queen - Innuendo

solou` de la 3:29

 

 

Poti face Bizet - Carmen (evident k nu toata)..... si Offenbach, Jacques - Can Can

Poate te joci putin si cu Police - Every Breath You Take ... da sa nu te apuci sa ii cauti solou` :)

Si inca una :) Joan Osborne - One of us

astea ar trebuii sa te tina ocupat destul de mult timp.... have fun.

am reusit sa invat doar soloul de la queen si carmen (e retardat de simplu)

m-am chinuit umpic cu can can am vazut ca nu suntem facuti unul pentru celalalt si am abandonat voi incerca mai tarziu si every breath you take pe partitura pare mai usor decat can can ..

 

p.s si one of us = :)

p.s2 alte cantece nu neaparat cu solo da mai usurele gen cantecu de la queen mai sti ?

Link to comment
Share on other sites

Guest AlexZander

carmen desi e "retardat de simplu" e mijto... si o poti canta oricand sa zicem de incalzire :) .... si la can can ... banuiesc ca e mai simplu daca nu faci basii :)

... iti propun sa iti cauti tu spanish songs... poate iti plac...

 

eu am pus aici 3.... mai mult ca sigur nu o sa le poti face cap-coada.... da poti incerca partile mai lente :)

Unknownf___Malaguena.gp3

spanish_nights.gp4

Capricornir__Kourosh___Spanish_Solo_Playing.gp4

Edited by AlexZander
Link to comment
Share on other sites

dude no offense but omg sunt ... grele rau :)

tu asta cantai dupa 2 luni de zdranganit fade to black, come as you are si smells like teen spirits ( bineinteles ca nu stiu doar astea dar astea mi-au venit in cap) ?

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

Guest AlexZander

dude :)) am zis sa faci parti din ele .... recunosc ca sunt grele :) da repet.... faci doar parti din ele... malaguena de exemplu nici nu e asa de grea cat pare :)... oricum daca iti plac astea spanish poti sa iti cauti si tu :D

Link to comment
Share on other sites

ma rog o sa ma chinui da nu cred ca va iesi nimic .. tu poti sa faci una din alea 3 cap coada ?

Edited by bart
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.