www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[servicii] Studio Productie Audio Complet Echipat, In Galati


Guest pericolstudio
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Problema in ziua de azi sunt banii,apoi urmeaza restul.

De ce am ales "Pericol Studio"? E foarte simplu,pentru ca stim cine e persoana din spatele mixerului,om cu mare experienta in radio si televiziune, precum si instrumentist de exceptie(e altfel cand poti discuta cu cel de la mixer despre intervale si cum ai vrea sa sune, decat sa ii desenezi). Un alt motiv este ca sculele sunt noi noute. Posibilitatea de a discuta pretul si de a ajunge la un numitor comun(se poate discuta pretul per album nu neaparat pe ora de studio), e mare lucru in Romania anilor 2009 unde toti trag cu dintii de pret si nu stiu cum sa mai traga de timp pe banii tai. :)

Pana in acest momet sunt foarte multumit de munca depusa de Cristi la albumul nostru si m-am simtit dator cu aceasta explicatie(oarecum lauda-dar nu e lauda ca lauda de obicei e infloritura,eu nu am zis nimic exagerat) nu am fost pus sa fac asta,cine ma cunoaste stie ca nu laud aiurea pe nimeni,chiar nu prea laud oamenii :)

 

Ca sa fac si putina reclama,ca se merita:

Cu un buget modest se poate trage in conditii optime si se poate obtine un produs de calitate!

Poate toti acum o sa asteptati un rezultat la ce inregistram...o sa aveti o piesa demo,aici pe forum,imediat ce o sa terminam de inregistrat :D

Nu va las sa piratati tot albumul de pe RGC! :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Guest pericolstudio

Multumesc Adi.

 

Pentru cei care vor un demo am sa postez un negativ facut 100% la PericolStudio.

 

Adi te scutesc de piraterie :)

 

Negativul nu apartine deocamdata decat PericolStudio asa ca nu deranjez pe nimeni daca-l postez :)

 

Formatul este 44100Khz cu 16 bit ca sa il puteti asculta. In studio se trage la rate de semplare mai mari.

Link to comment
Share on other sites

Guest pericolstudio
"umflata" bine :)

tobele sunt electronice? setul care se vede in poze...?

fain tonul de bas.

chitarile suna un pic prea a anii 90.(comment strict constructiv si parere personala) :)

sunt curios de un sample cu toba "rece" si ceva voce

BAFTA!

 

 

1.Tobele sunt scrise :)

2. Bass cantat prin emulator

3. Chitara se poate face cum iti place... da... e un pic 90...asta e cea mai mica problema :D

 

si eu abia astept sa trag cu toba acustica

 

ceva cu voce ar fi dar tre sa cer permisiunea trupei... sa vedem.

 

mersi oricum de post.

Link to comment
Share on other sites

Guest pericolstudio
Din toate sample-urile care le-am ascultat aici,imi pare ca voi lucrati cel mai corect cu spectrul frecventelor medii.Dupa urechile si gusturile mele ,bineinteles.

Sunt curios cum se aude un sample cu voce.

 

multumim de apreciere.

 

...nu ne-am pus problema sa ne uitam in mod special in zona de medii... avem in schimb mare grija sa respectam registrul fiecarui instrument... daca sti bine "regimul" de frecventa al fiecarui instrument cu care lucrezi si... daca il plasezi corect in scena muzicala, ai toate sansele ca transparenta imaginii audio sa-ti puna in evidenta instrumentul pe care te bazezi in piesa... in cazul de fata chitara dar si kick-ul de bassdrum plus "pliciul" de snare... sa nu uitam bright-ul din coarda de bass care trebuie musai sa completeze spectrul cu toba mare si premierul.

 

asta e in piesa asta... la alt gen e posibil sa fie nevoie de o evidentiere in zona de medii joase-joase... cine stie... totul tine de teorie pigmentata din plin cu imaginatie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest pericolstudio
Cat e ora in studio ?

 

 

imi pare rau de intarziere cu raspunsul...

 

1. ora de studio este 10euro... plus TVA daca se emite factura

2. se poate negocia un pret fix pe album sau pe serie de piese

3. pentru cei din afara localitatii se ofera pachet atractiv cu masa si cazare

 

mersi de intrebare:)

Link to comment
Share on other sites

Guest pericolstudio

un alt fel de negativ... 'njoy

 

pianul e tras cu manutza mea... de aceea nu e pe timp corect... nu am facut quantize dar o sa fac :)

Edited by pericolstudio
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.