www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Thomann Livreaza Acum In Ro?


onrewind
 Share

Recommended Posts

Guest Gratisyahu

DHL pana la granita, apoi posta romana pana acasa. Eu am luat de acolo 2 ampuri si le-au adus taranii de la posta romana cu cutiile facute japita, cehstie care mi s-a parut ciobanie crunta. Partea buna a fost ca funcioneaza ok ambele. Unul are lampa si nu am primit-o sparta. Vezi cu transporturile in timpul sarbatorilor. Am pus comanda pe 1 decembrie am primit pe 15 ianuarie.

Link to comment
Share on other sites

... :-w e in procesare comanda... singra chestie pe care nu o inteleg e cea cu preturile afisate in engleza si in germana... in engleza pretul e cu vreo 7-8% mai mic decat in germana :)

 

or, fiind pe siteul in engleza, ei imi cer mie acceptul de debitare card pe suma de acolo. cum imi vor trage bani de pe card fara acceptul meu? :-?

Link to comment
Share on other sites

... :-w e in procesare comanda... singra chestie pe care nu o inteleg e cea cu preturile afisate in engleza si in germana... in engleza pretul e cu vreo 7-8% mai mic decat in germana :)

 

or, fiind pe siteul in engleza, ei imi cer mie acceptul de debitare card pe suma de acolo. cum imi vor trage bani de pe card fara acceptul meu? :-?

 

 

tva-ul la englezi e mai mic decat in EU.

stai linistit, o sa-ti debiteze cam de 2 ori cardul :)

Link to comment
Share on other sites

Da un mail aici. Or sa-ti aduca absolut ce vrei tu, exact la pretul de la Thomann.de, fara adaos. Vei plati ramburs, la primirea coletului, valoarea comenzii plus costul curierului rapid. Am cumparat de la ei si am fost extrem de multumit. Comanda a fost destul de valoroasa si am primit-o relativ rapid, fara riscuri. Incearca.

Link to comment
Share on other sites

 

 

am primit azi ceea ce am comandat vinerea trecuta. livrarea s-a facut direct la mine acasa.

am platit prin card, la plasarea comenzii, pretul de pe siteul in engleza (deci cel mai mic) + 30 eur transport.

mi-au cerut o copie a unui ID si a cartii de credit pentru a preveni eventuale fraude.

transportul a fost in regula, impachetarea destul de bine facuta, nimic rupt, zgariat, lipsa, etc.

 

asadar thomann - magazine din ro: 1-0

Link to comment
Share on other sites

ciudat ... eu am platit pretu din germania pentru ce am luat...

in fine

la thomann - magazinele din romania cred ca scoru e 100 - 0

in romania astia parca nici nu vor sa vand ceva

de returnat nici nu mai vorbesc

am luat o chitara de pe thomann, nu mi-o placut si am trimiso inapoi pe cheltuiala lor

eu am platit transportu germania - romania ei au platit romania - germania

tipi de treaba

Link to comment
Share on other sites

Nu se mai renteaza sa iei de pe thoman produse care se gasesc si aici, pretul e mai mare chiar, dar totusi daca doresti ceva ce nu se importa in magazinele active din romania poti recurge la thoman.

eu prefer sa dau 30 de euro in plus stiind ca daca am problema cu produsul cumparat pot sa il rezolv spre deosebire de aici

am cumparat de aici de la un magazin (nu dau numele sa nu fac reclama proasta da e unu dintre cele mai mari magazine de muzica din romania) o chitara si in 1 luna so rupt o coarda si o zburat un bridge saddle si s-a pierdut

vreo 6 luni am ramas cu chitara inutilizabila pentru ca nimeni nu aducea saddleuri in romania nici macar magazinul de la care am cumparat chitara

cei din germania mi-ar fi trimis alta gratis

Link to comment
Share on other sites

Precis ai luat un grosman :) ... glumesc

eu prefer sa dau 30 de euro in plus stiind ca daca am problema cu produsul cumparat pot sa il rezolv spre deosebire de aici

am cumparat de aici de la un magazin (nu dau numele sa nu fac reclama proasta da e unu dintre cele mai mari magazine de muzica din romania) o chitara si in 1 luna so rupt o coarda si o zburat un bridge saddle si s-a pierdut

vreo 6 luni am ramas cu chitara inutilizabila pentru ca nimeni nu aducea saddleuri in romania nici macar magazinul de la care am cumparat chitara

cei din germania mi-ar fi trimis alta gratis

Link to comment
Share on other sites

Nu se mai renteaza sa iei de pe thoman produse care se gasesc si aici, pretul e mai mare chiar, dar totusi daca doresti ceva ce nu se importa in magazinele active din romania poti recurge la thoman.

 

 

in cazul meu, am luat un les paul studio cu 735+30 eur. in ro l-am gasit la guitarshop cu 5250 ron. fix acelasi model.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.