www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metallica - Fade To Black/ajutor


Lovele

Recommended Posts

Buna,

 

Long time de cand nu am postat. Ei am avansat un pic poate o sa iau si lectii de chitara cand incepe scoala acum nu prea am timp. Anyways m-am indragostit de piesa fade to black - metallica far nu cred ca am tabulatura potrivita si corecta. Caut unul in special pentri chitara acustica, daca cineva m-ar putea ajuta as fi profun recunoscator.(merge si guitar pro ^^)

A doua intrebare a mea este daca e ceva excercitiu pentru degetul mic(4), am ceva probleme cu el cred ca e prea bleg si cam lent, si un excercitiu pentru a prinde acordurile de barre? Se pare ca am probleme la prinsul a mai mult de 5 corzi laolalta cu un deget.

 

Mersi mult de timpul acordat ^^ :)

Link to comment
Share on other sites

Guest catalin66

e-0-----------0---------0-------0---------3---------3---3-3---| b-0---0h1-----------0--1---1---------0---0---0---------0-0---| g-2-------2-----0h2----0-----0---0h2-----0-----0-------0-0---| d-2---------2-----------2-----------------0-------0-----0-0---| a-0---------------------3-----------------2-------------2-2---| e-0---------------------0-----------------3-------------3-3---|

 

e-0-0------------------|

b-0-0---0-1/3----------|

g-0-0---0-2/4-2--------|

d-2-2---------2--------|

a-2-2------------------|

e-0-0------------------|

fade_to_black_acoustic.gp3

fade_to_black_acoustic_2_.gp3

Edited by catalin66
Link to comment
Share on other sites

Guest Play3r

www.ultimate-guitar.com ...cauti acolo fade to black si ai vreo 20 de taburi, ai si lectii video, trebuie sa gasesti ceva pe placul tau.

 

 

In ceea ce priveste acordurile cu barre...ia doar barre-u pe fiecare tasta si loveste fiecare coarda pe rand si vezi sa sune bine, faci asa pana suna bine de fiecare data cand iei barre-u apoi poti adauga si celalalte degete (note) si la fel lovesti coarda cu coarda si vezi sa sune bine.

 

Pentru degetu mic, exercitii cromatice....

 

Spor la exersat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gady_paul

Mi-a dat cineva un sfat care mi-a fost de mare ajutor: barreul se incepe le la fretul 12. Acolo elasticitatea corzilor e maxima, astfel ca e mai usor de prins.

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

stiu care e problema ta... nu esti singuru... am avut-o si eu... sunt sigur ca te referi la primu riff... uite ce e... daca am dreptate exerseaza-l pana iti iese ca eu mi-am luat electrica cu mult dupa ce l-am invatat... stii ce poti face 5-ul ala de pe la il poti canta ca si 0 pe re...

Fade_to_black_v3.gp5

Fade_to_Black.txt

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.