www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitare Ibanez In Romania.


Marius T
 Share

Recommended Posts

Guest John_OttO

Din cate stiu, doar la MC Music in cadru magazinului Muzica. Vezi si http://www.mcmusic.ro parca.

Hmm corect dar prbabil ceea ce cearny nu a observat este ca cel ce a lansat threadu' e din Timisoara unde cei de la mcmusic nu au magazin.Tutosi itzi recomand sa suni la biroul celor de la mcmuzic(pe site-ul lor gasesti la contact tot ce itzi trebuie) poate reusesti sa ii convingi sa o trimita la tine in alte conditii mai au magazin si in Cluj,Bacau sau Constanta ai de unde alege :) .

 

PS:ai acolo si preturi parca incepand cu 400 de euro un rg 351 da nu bag mana in foc.

Bafta multa!

Link to comment
Share on other sites

Ai putea sa incerci www.thomann.de. E un depozit de chitari in germania si daca intri pe site iti poti comanda de la ei(cred ca au toate variantele existente de ibanez). Problema vine la vama cand daca iti comanzi o chitara cu mai mult de 2 doze parca trebuie sa iti ia ceva comision si altele...lucru care se rezolva cu un mic cadou la vames(a). Proful meu si-a luat un ibanez asa si zice ca isi merita toti bani. :)

Link to comment
Share on other sites

Sal..Stie careva in ce culori se mai fabrica RG2550-urile..?..aaa...si daca e careva care se ocupa cu adusul de afara..ma interseaza un rg2550 nou de preferabil nu negrul ala perlat..thx

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

salut...stie cineva daca pe la noi se gasesc ibanez GSA60 sau GRG170DX ??? nu vreau sa fac comanda din alta tara... si pe site-ul de la mcmusic n-am gasit modelele astea

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

in muzikia nu poti sa dai o comanda ? tipii de acolo sunt super ok, ai putea sa ii intrebi..

 

dak te ajuta cu ceva am mai vazut cateva ibanezuri second hand in roca rolla..

 

p.s. facuse cineva un topic p'aici cum k s-ar deskide un mc music in timisoara da io nu il mai gasesc :) unde o fii disparut..

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

in muzikia nu poti sa dai o comanda ? tipii de acolo sunt super ok, ai putea sa ii intrebi..

 

nu poti sa dai comanda, si tipii nu sunt deloc super ok, cand m-am dus sa ii intreb daca pot aduce pe comanda alte modele de Ibanez, nici macar nu m-a lasat sa termin intrebarea si mi-a spus scurt "NU" si a plecat in spate.

 

iupi, postul 1000 :)

Edited by p_aciulea
Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

nu poti sa dai comanda, si tipii nu sunt deloc super ok, cand m-am dus sa ii intreb daca pot aduce pe comanda alte modele de Ibanez, nici macar nu m-a lasat sa termin intrebarea si mi-a spus scurt "NU" si a plecat in spate.

 

iupi, postul 1000 :)

 

 

esti sigur k vb despre acelasi magazin ? eu vb de magazinu muzikia din timisoara.. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Fenderash

Vezi ca pe langa Muzica si Senia din Bucuresti mai este un magazin care aduce doar Ibanezuri,ESP`uri si X-Art`uri.Magaziul se gaseste pe undeva pe Calea Mosilor si se numeste Guitarissimo.Mai gasesti si alte chestii misto pe acolo,dar e foarte mic,deci daca ai de gand sa te duci cu 2 prieteni acolo,renunta la unul ca nu o sa aveti toti loc inauntru.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sylviu

cik un tip a citit un anunt in ziar "vand kitara cu cablu".. cand s-a dus sa vada despre ce e vorba a ajuns la o vila de tzigani si in curte un tiganush tara un ibanez pe jos si se juca cu el in nisip, asta sa faca infarct cand a vazut.. il gaseste pe tigan care daduse anuntu si avea vro 20 de ibanezuri noi noutze.. tiganii sparsesera un tir cu kitari si astea.. cand il intreaba cat e una tiganu zice : 100 de euro.. asta cand a auzit sa cada pe spate, s-a dus si si-a luat 4 ibanezuri si pe urma le-a vandut cu 800 de euro bucata..

 

le lasa tiganu si la 50 de euro k nu stia el ce vinde da cand a auzit asta kitara de 1000 de euro cu 100 de euro a zis gata gata sa nu se razgandeasca tiganu..

 

btw tipu e din timisoara, poate prinzi si tu o ocazie d'asta :)

 

p.s. : i-a dat si cablu pt fiecare k asa scria in anunt "vand kitara cu cablu" :)

Edited by Sylviu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.