www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Chitara Sa-mi Cumpar. Help


Guest raddu
 Share

Recommended Posts

Guest raddu

acum vreau sa invat sa cant la chitara electrica si as vrea sa stiu daca o chitara Hora este buna pt incepatori ? am gasit una cu 3.2 mil sau daca stiti ceva chitari pana in 4 mil..

Link to comment
Share on other sites

in banii astia din pacate poti sa iti iei adio de la ceva nou (Cel putin in Romania). La mana a 2a vei gasi doar hora sau vreo copie obosita de stratocaster. Daca te hotarasti la hora despre care vorbesti mergi cu cineva care se pricepe cat de cat la chitari . Asa ai sanse mai mici sa cumperi o shipca :)

Link to comment
Share on other sites

Guest raddu

eu stau in cluj.. sunt 2 magazine unde sunt chitari electrice.. si second nu prea stiu unde sa caut... ash putea sa fac rost de mai multi bani daca ar fii ceva mai bun.. sa nu fac o prostie..

Link to comment
Share on other sites

Raddu , vezi pe la barock ce au, si mai stiu eu un magazin unde sunt mai ieftine... mi se pare KORG aici am vazut ceva stagg copie les paul pe la 6 mil, oricum vorbeste cu tipul ala ca stie tot ce se vinde si ce se cumpara in materie de chitari, la mana a doua vorbesc.

Daca vrei beringer cauta la Sony acol ca au ceva, si tot prin zona aia parca mai e un magazin ...dar nu mai stiu cum ii zice.

 

Succes la cautat chitari, sper sa gasesti o scula buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest raddu

mda.. merci, la Play (Sony) acolo numa Hora au.. si un Hohner dar arata jalnic albastru deschis cu sclipici :) o sa intreb la Barock sau la Play daca nu mai stiu magazine, merci de info

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.