www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Adi Manolovici & Academia De Rock


tib
 Share

Recommended Posts

Adi Manolovici & Academia de Rock

 

Vineri 7 August va asteptam la un concert al Academiei de Rock in Costinesti la White Horse.

 

Vor participa: Adi Manolovici, [/font] Andrei Manea, Costin Cambir, Mihnea Sechely, Tibi Ciocarlie, Vlad Muresan si Andrei Tiu

 

Din repertoriu piese de la Jimi Hendrix, Joe Satriani, Pink Floyd, Chuck Berry, Gary Moore, Adi Manolovici, etc.

 

Keep on Rockin'!

 

Adi Manolovici & Academia de Rock

 

Sambata, 8 August va asteptam la un concert al Academiei de Rock pe terasa Vraja Marii, in Costinesti.

 

Vor participa: Adi Manolovici, Andrei Manea, Costin Cambir, Mihnea Sechely, Tibi Ciocarlie, Vlad Muresan si Andrei Tiu

 

Din repertoriu piese de la Jimi Hendrix, Joe Satriani, Pink Floyd, Chuck Berry, Gary Moore, Adi Manolovici, etc.

 

Keep on Rockin'!

 

Adi Manolovici & Academia de Rock

 

Duminica, 9 August va asteptam la un concert al Academiei de Rock pe terasa Camping MHT, Saturn.

 

Vor participa: Adi Manolovici, Andrei Manea, Costin Cambir, Mihnea Sechely, Tibi Ciocarlie, Vlad Muresan si Andrei Tiu

 

Din repertoriu piese de la Jimi Hendrix, Joe Satriani, Pink Floyd, Chuck Berry, Gary Moore, Adi Manolovici, etc.

 

Keep on Rockin'!

Link to comment
Share on other sites

Scuza-ma, intr-adevar a fost greseala mea...

'etc.' inseamna Morandi, Smiley, Andra, Blaxy Girls, Lady GaGa, Beyonce, Shakira, Ion Dolanescu, Stana Izbasa etc.

 

nu mai intreba a doua oara ce inseamna 'etc' ca-ti fac o lista cu manelisti.

Si ca sa te citez: Bai, nu o fac din rautate, ca nici eu nu-s mare chitarist.

Link to comment
Share on other sites

Scuza-ma, intr-adevar a fost greseala mea...

'etc.' inseamna Morandi, Smiley, Andra, Blaxy Girls, Lady GaGa, Beyonce, Shakira, Ion Dolanescu, Stana Izbasa etc.

 

nu mai intreba a doua oara ce inseamna 'etc' ca-ti fac o lista cu manelisti.

Si ca sa te citez: Bai, nu o fac din rautate, ca nici eu nu-s mare chitarist.

 

Lol :D:D:):)

 

Oh and :)

 

L.E:Bah nu te lega de Stana Izbasa da? :D

Edited by slash93
Link to comment
Share on other sites

Scuza-ma, intr-adevar a fost greseala mea...

'etc.' inseamna Morandi, Smiley, Andra, Blaxy Girls, Lady GaGa, Beyonce, Shakira, Ion Dolanescu, Stana Izbasa etc.

 

nu mai intreba a doua oara ce inseamna 'etc' ca-ti fac o lista cu manelisti.

Si ca sa te citez: Bai, nu o fac din rautate, ca nici eu nu-s mare chitarist.

 

Din cate stiu eu elevii domnului Manolovici au bun simt.Cunoscund cativa din cei enumerati presupun ca si tu esti elevul lui dar iti lipseste ceva?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

dude, ca sa nu ma intelegi (intelegeti gresit), vorbeam de alaturarea ciudata a acelor mari nume, cu manolovici in coada (adica cel din urma la enumeratie) si mi s-a parut funny, si atat... nu hilar, nu am facut misto sau nimic... probabil am eu simtul umorului mai ciduat si vad lucruri amuzante peste tot :)

 

Si daca ai fi fost atent, dle. Dan, ti-ai fi dat seama ca nu e vorba de nici o atitudine de smecher la "baza"...

 

anyway, toata stima pentru muzica pe care o faceti, fie ca e a voastra sau nu, si toata bafta la concert.

 

cu respect

Link to comment
Share on other sites

Guest johnbone

Nu o lua gresit... eu am inteles gluma ta, si banuiesc ca nu doar eu. Dar chiar si asa, faptul ca tipul a pus numele Manolovici langa celelalte, nu-i nimic gresit in contextul anuntului. E clar ca atata vreme cat e cantarea lui Adi, va canta si piesele lui pe langa restul de cover-uri. Nu era vb de vr'un top sau orice altceva ce ar fi putut starni reactia ta... :) Intr-adevar, formularea in sine poate genera zambete ironice, insa nu cred ca era ceva ce trebuia aratat si subliniat cu orice pret. Ca sa intelegi mai bine ce vreau sa zic, iti voi spune ca te-ai comportat asa cum o fac cei mai multi de aici pe orice thread legat de chitarile grosmann...

 

...parerea mea...

Edited by johnbone
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.