www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Despre Copii...


Guest mimul

Recommended Posts

salut ...sunt shi io nou p-aicea...asa ca va salut pe toti...deci treaba e asa...cum naiba sunt unii care spun ca au nustu ce telecaster reghin...sau stratocaster stagg...???....sau les paul mai stiu io ce firma??...ce sunteti tampiti???

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

ideea este ca sunt cateva forme inventate de firmele mari. de ex telecaster, stratocaster, les paul, etc. si ca sa nu mai zica omul ca are o chitara facuta in patagonia si care se num RWXZCQ, zice ca este un strat. adik are forma de strat. si nu, nu suntem tampitzi

Edited by Johnny I
Link to comment
Share on other sites

ideea este ca sunt cateva forme inventate de firmele mari. de ex telecaster, stratocaster, les paul, etc. si ca sa nu mai zica omul ca are o chitara facuta in patagonia si care se num RWXZCQ, zice ca este un strat. adik are forma de strat. si nu, nu suntem tampitzi

aaa..scuze..n-am vrut sa atac pe nimeni..da daca te simti...

Link to comment
Share on other sites

Nu înţeleg unde vrei să baţi... Dezvoltă subiectul, dacă se poate.

am zis io ceva de tampiti...da la asta nu ma asteptam.pai cum p**a mea sa ai regin si sa zici ca e telecaster??telecaster face numa fender si squier.cum sa ai ibanez les paul de ex??...les paul se face numa la gibson.acu' intelegi??...sa va fie rushine mah...

Link to comment
Share on other sites

No offence da esti tampit. Cand lumea zice ca are un reghin telecaster se REFERA LA FAPTUL CA ARE O CHITARA REGHIN COPIATA DUPA FAIMOSUL TELECASTER SI CA SA NU MAI ZICA CA E COPIE DE TELECASTER ZICE DIRECT CA E UN REGHIN TELECASTER. Si mai usor cu limbarnita ca aici nu suntem pe maidan. cheers :)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

păi nu e telecaster, e reghin, copie după fender telecaster. dar telecaster e modelul chitării, făcut de alte firme, nu numai fender şi squier (apropo, şi squier face tot copii, chiar dacă e sub patronajul fender).

 

în acelaşi timp s-ar putea să ai dreptate pe undeva, dar nu îţi înţeleg atitudinea. de ce te supără pe tine că îi spune stagg les paul? da, e chitară model les paul făcută de către stagg. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Aceste denumiri reprezinta si niste solutii constructive pt chitare; fiind modele foarte copiate folosirea lor este foarte comoda pt ca da, intr-un singur cuvant, o idee despre multe caracteristici ale chitarei in cauza;

Ex: daca spui strat intelegi constructie bolt-on, lungimea "scalei" (am uitat exact cum se numeste in romana) de 25,5" si tot asa...

Daca ai sa cauti pe multe site-uri si forumuri ai sa gasesti folosite aceleasi expresii pentru a desemna chitare cu aceste solutii constructive; deci, daca vrei sa crezi ca toata lumea in afara de tine e tampita esti invitatul meu, n-ai fi singurul in situatia asta ( sa vedem...ar mai fi alde Vadim...)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.