www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Caut Trupa In Bucuresti


ebh
 Share

Recommended Posts

Dupa o pauza de cativa ani de chitara m-am apucat la inceputul anului din nou de cantat, acasa. Mi-ar face placere sa gasesc un grup de oameni cu care sa fac ceva jam, in principiu ca hobby si nu pentru profit. Am echipament complet, stau destul de bine la practica dar nu foarte stralucit la teorie. Per total ma consider de nivel mediu.

 

Am 25 de ani, deci (dupa cum mai spunea cineva pe forum) nu cred ca mi-ar sta foarte bine intr-o trupa cu media de varsta de 16-17 ani. Genul muzical nu este important.

Link to comment
Share on other sites

Nu am inregistrat nimic deocamdata. O sa incerc sa o fac, totusi, in viitorul apropiat.

 

Genul muzical ar fi rock (AC/DC, Led Zeppelin, Black Sabbath, Iron Maiden, Metallica, etc) si blues. De cantat pe acasa mai cant (incerc) si un Satriani sau un Neil Zaza (nu stiu din pacate cum se numeste stilul). Nu ma deranjeaza sa cant nici rock'n'roll sau pop, as incerca cu placere ceva jazz dar e deja prea complicat pentru mine (un take five sa zic ca imi iese cat de cat). Nu tin foarte tare la stilul muzical, fiind foarte deschis la propuneri. In general prefer ceva "muzical", nu imi place deloc death metal si stilurile adiacente, care iarasi nu stiu exact cum se numesc (un speed metal gen metallica la inceputurile ei e ok, in schimb).

 

Ca echipament (desi nu stiu de ce ar fi foarte important) am un ibanez rg2550z, un jackson slsmg, un squier duo-sonic, un combo tiny terror si un procesor digitech rp355. Folosesc aproape in exclusivitate ibanez-ul impreuna cu amp-ul, fara efecte.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.