www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Maiden Heaven


Guest sith

Recommended Posts

Pe 16 iulie 2008 a fost lansat gratuit impreuna cu revista KERRANG albumul MAIDEN HEAVEN, ceea ce se voia un album tribut IRON MAIDEN.NU stiu daca s-a mai discutat sau nu despre acest album tribut IRON MAIDEN dar pentru mine personal putine trupe au atins ideea de cover reusit.Majoritatea tind spre hardcore si alte nebunii.Singurele care mi-au placut au fost TRIVIUM-IRON MAIDEN, MACHINE HEAD-HALLOWED BY THY NAME, METALLICA-REMEMBER TOMMOROW si cam atat...oricum trist.Din 15 piese doar 3 sa fie reusite si restul niste tentative dubioase.

Tin sa mentionez ca am fost foarte impresionat de coverul facut de Machine Head care, din punctul meu de vedere e foarte reusit.http://www.youtube.com/watch?v=NLmlJT-kc1g&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, ..... superb, produs profi, cu toate chichitele tehnologice actuale, sounds smoother than a baby's butt, ... tot respectul pt. efort si "licenta poetica".... din pacate NU am rezistat sa ascult piesa pina la capat... asta e, dezavantajul de a fi aproape la fel de "copt" ca si ei, si de a fi ascultat "originalele" la vremea respectiva (+, m-am obisnuit cu altceva de-a lungul anilor...). It's a free world asa ca oricine poate face un "cover" daca vrea, np! Dar, cind gindesc "Maiden", vreau ceva cu c*i, ... in cazul acestor baietei, m-au pus in alt mood :) .. ma duc sa bag niste Nickelback...

Link to comment
Share on other sites

Ca veni vorba: ati ascultat albumul Tribute to Metallica? E produs tot de Kerrang.

M-ar interesa si pe mine sa ascult tot albumul despre care vorbiti, Tribute to Maiden. Ma poate ajuta cineva?

 

din cate stiu a fost distribuit gratuit, deci este posibil sa il gasesti undeva pe net de downloadat.Cu siguranta il gasesti pe torrent, avnd in vedere ca este gratuit nu cred ca se numeste piraterie.

 

warez !

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Ca tot e vorba de coverui ... tre sa ascultati iron horse!!!! is coveruri de metallica ozzy , sabbath , motorhead , etc,,,, in stil bluegrass... superb

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

ba, eu l-am avut o saptamana de la o prietena (CD original) si mi-a placut...

Brave New World si Remember Tomorrow mi s-au parut cele mai reusite....

Edited by Death Poop
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.