www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Sa08-ltd2


Guest dafy
 Share

Recommended Posts

Salut

 

Mi- am cumparat recent un Ibanez SA08-LTD2, deocamdata nu am amp. si am conectat chitara la placa audio a PC ului , care este on bord dar se aude super ok pe clean , dar nu si pe distorsion.Pe distorsion suna oribil, orice soft as folosi, le-am incercat pe toate de la Revalver Mk III la Ampli Tube 2 si mai folosesc un Guitar amp modeler driver GDI 21 de la BEHRINGER pe post de DI si tot nu pot sa obtin un distors decent nici daca conectez chitara prin amp modeler direct in sistemul de boxe al calculatorului .Intrebarea mea este daca as schimba doza din bridge care este True Duo Bucker cu un SD si as folosii boxele active ale PC-ului as obtine un sound mai bun pe distorsion sau mai bine mai strang niste bani si-mi iau un amp, repet pe preseturile de clean din Ampli Tube 2 chitara se aude ok.

Link to comment
Share on other sites

Guest catalin66

am avut un reghin cu dozele lui din fabrica conesta la calulator prin mufa de mic si ca spft am folosit guitar rig3. in afara ca avea sunetul mai slab se auzea foste bine si pe clean si pe distors. apoi am folosit un preamplificator intre chitara si placa de sunet pentru a ridica sunetul.

Link to comment
Share on other sites

Guest catalin66

am avut un reghin cu dozele lui din fabrica conectat la calculator prin mufa de mic si ca soft am folosit guitar rig3. in afara ca avea sunetul mai slab se auzea foste bine si pe clean si pe distors. apoi am folosit un preamplificator intre chitara si placa de sunet pentru a ridica sunetul.

 

acum folosesc o pedala de distors, care pe liber are functie de preamplificator/sustain.

 

scuze, am scris pe intuneric si nu am citit inainte de a trimite. :)

Link to comment
Share on other sites

eu folosesc pe post de preamplificator BEHRINGER GDI 21 , se poate sa se auda prost pe distors datorita cablului ?

Link to comment
Share on other sites

Cablu de inalta tensiune de la centrala nucleara, cablu coaxial de antena, cablu cu 2 sau 3 conductori pentru alimentare, cablu pentru boxe, cablu de pus rufele la uscat, cablu de prins galeata in fantana?

Intreb pentru ca daca nu e cablu special destinat semnalelor mici si bine ecranat (i.e. pentru instrument sau microfon) si bine lipite de mufe de calitate s-ar putea sa iti faca probleme.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.