www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Despre Corzi...


yamazaki
 Share

Recommended Posts

nu , treaba e ca am un jackson js30kelly si am rupt mi-ul subtire, si vreau sa le schimb , si nu cred ca sunt fender pentru ca sunt mai dure, decat corziile fender... eu credeam ca sunt D'Addario

si imi plac cum suna, si as vrea tot dinastea sa imi iau,

 

despre D'Addario nu stiu nimic ca nu am folosit decat fender pana acum, voi c parere aveti despre D'Addario sunt mai bune dacat fender pentru un heavy

Link to comment
Share on other sites

Eu rup corzi D`Addario de .008 in o luna si jumatate si daca nu se rup se dezacordeaza la greu.Ce corzi sa bag si eu sa ma tina mai mult?

Link to comment
Share on other sites

1) nu facaturi care se gasesc la noi

Incercati si alte marci decat fender,ghs si d'addario... largiti-va orizonturile.

Mai sunt atea marci foarte foarte bune gen DR, Elixir, Ernie Ball, si de asemenea se pot si aduce usor si destul de ieftin prin membrii ai forumului (sau cel putin asa era acum ceva timp).

 

2) incercati corzi mai groase. 008-038 de exemplu sunt niste corzi care nu vor oferi mai nimic.Sunetul este fara viata, si putina viata pe care o are se pierde in foarte scurt timp.Si binenteles sa nu uitam, fiind subtire, se rup mult mai des. 9-46 sunt o alegere mult mai buna, dar 10-52 mi se par si mai bune.E adevarat, bendurile devin mult mai grele, dar te obisnuiesti dupa un timp.

 

Personal eu folosesc DR in ultima vreme si sunt foarte multumit, tin chiar si 1.5-2 luni sunetul corespunzator.Cheers.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.