www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Phoenix - Negru Voda


Guest RGC Bot
 Share

Recommended Posts

  • 1 year later...

Noi la repetitii cintam si aceasta piesa. Nu-mi suna a Negru Voda, asa ca am dat drumul la caseta pe fundal ca sa vedem ce nu merge. Stupoare ! Se cinta cu DOUA SEMITONURI MAI JOS. deci vorbim de pentatonica blues a gamei Sol. Nu La. O sa modific un pic tabul si o sa postez cit de curind.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest Wickerman

La repetitia aia eram si noi si aveati voi chitarele acordate cu doua semitonuri mai sus :) :) Eu as putea sa garantez ca e pentatonica de blues in La B) Si de vina e tuner-ul de pe procesorul lui Tony. Nu e chiar foarte precis... Guitar Pro acordeaza mai bine :( Anyways, o cantati bine impreuna, dar totusi e Blues Pentatonic La :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Guest alin78

Salut,

 

Ma numesc Alin si candva am transcris si uploadat si eu pe net Negru Voda ca multi altii probabil.

Voiam sa te felicit pentru transcrierea asta, mi se pare cea mai completa din cate am vazut pana acum.

Iti dau un link pe care am sa te rog sa te uiti sa vezi cum o cant eu (mai sunt ceva greseli dar daca vrei iti trimit chiar tab-ul pe care l-am facut) pentru ca sunt ceva diferente si nu-mi dau seama care varianta e corecta (sau mai aproape de original). Diferentele ai sa vezi sunt minore, totusi n-ar strica o opinie: http://youtube.com/watch?v=YNa6n4J8mKs

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.