www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mi-am Luat Chitara Si...


tulvan
 Share

Recommended Posts

Bai nene...

Auzi chitara in boxe?

 

Daca da, AP Tuner trebuie sa-ti afiseze urmatoarele simboluri pentru fiecare coarda luata in parte, de la cea mai subtire la cea mai groasa: E4 B3 G3 D3 A2 E2.

Mai clar: ciupesti cea mai groasa coarda (cea mai de sus, daca esti dreptaci) si strangi/slabesti cheita corespunzatoare pana cand AP Tuner indica E2 si acul e in jurul lui 0. Semnele +/- iti indica daca frecventa e mai mare sau mai mica decat frecventa specifica notei respective. Pentru a scadea frecventa, slabesti coarda; pentru a o ridica, strangi coarda.

 

Clar?

 

 

aptunerMain.jpg

 

da, am inteles asta.. dar si cand nu cant 'linia' aia creste un pic.. oare de la microfonie?

am bagat la laptop si nu se aude aproape deloc, probabil de la difuzoarele mici..

dar am bagat si niste boxe mari, si dupa aia chitara si se auzea urat..

nu stiti oare de ce?

ms.

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
da, am inteles asta.. dar si cand nu cant 'linia' aia creste un pic.. oare de la microfonie?

am bagat la laptop si nu se aude aproape deloc, probabil de la difuzoarele mici..

dar am bagat si niste boxe mari, si dupa aia chitara si se auzea urat..

nu stiti oare de ce?

ms.

 

nu te astepta la un sunet excelent cu chitara bagata in calculator...foarte posibil sa fie de vina placa audio....calculatoarele au placi audio slabe...nu stiu la ce te referi tu cand spui ca "se auzea urat"...nu sunt destule detalii ca sa poata fi determinata cauza exacta...o inregistrare ar fi cea mai buna solutie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.