www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cursuri


Guest fLr^
 Share

Recommended Posts

Buna ziua! Sunt din Botosani,am o chitara acustica :) Hora Reghin,si vreau sa invat sa cant la chitara. Merg la "Palatul Copiilor" din oras,unde profesorul este si director. Cand mergem,ne da 2 acorduri,si ne lasa 2 ore sa exersam acolo,dar te plictisesti.Am gasit niste tutoriale,am incercat,dar fara cineva langa mine care sa ma ajute daca gresesc :) e destul de greu. Stiti pe cineva care ofera lectii pentru chitara in acest oras? Mai ieftin,ca daca e nevoie,strang eu singur niste bani. Ce sa mai zic...ma dor ingrozitor degetele,si nu am forta in degetul mic,ceea ce ma impiedica la unele acorduri. :) .

Edited by fLr^
Link to comment
Share on other sites

Guest fLr^

Mersi.

Am fost si azi acolo,mi-a acordat chitara si a plecat. Frumos nu? :) Sunt cativa care fac cursuri dar nici nu ii mai intreb,pentru ca stiu raspunsul lor. BTW,o sa merg in particular pe 10,astept cu nerabdare.

Alt subiect.Cat costa un set de corzi de plastic? Aproximativ?

Link to comment
Share on other sites

Guest cormoran
Buna ziua! Sunt din Botosani,am o chitara acustica :) Hora Reghin,si vreau sa invat sa cant la chitara. Merg la "Palatul Copiilor" din oras,unde profesorul este si director. Cand mergem,ne da 2 acorduri,si ne lasa 2 ore sa exersam acolo,dar te plictisesti.Am gasit niste tutoriale,am incercat,dar fara cineva langa mine care sa ma ajute daca gresesc :) e destul de greu. Stiti pe cineva care ofera lectii pentru chitara in acest oras? Mai ieftin,ca daca e nevoie,strang eu singur niste bani. Ce sa mai zic...ma dor ingrozitor degetele,si nu am forta in degetul mic,ceea ce ma impiedica la unele acorduri. :) .

 

ce sa zic!?

daca freci 2 acorduri pana iti sar ochii din cap (si sangele din degete) normal sa te plictisesti, insa cum ai vrea sa inveti?!

daca faci asta timp de 3 luni (fara sa te pacalesti singur) asta inseamna ca inveti cum trebuie acordurile pricipale dupa care nu o sa te mai plictisesti si nici degetele nu or sa te mai doara asa de tare :D

depinde la ce vrei sa ajungi, ce bagaj minim de teorie muzicala ai etc.

daca vrei sa zdrangani cateva acorduri si sa canti "rapa", crede-ma e suficient cum face profu' ala.

Link to comment
Share on other sites

chinuie-te pana nu te mai doare si fa pauze cand e cazul.. e greu cu degetul mic, al meu e mai scurt cu vreun cm si ceva decat ar fi trebuit sa fie :)

daca canti pe clasica o sa ajungi rapid la momentul cand nu o sa mai simti durere in varful degetelor.

 

un set de d'addario pro-arte costa 25-30 ron si chiar merita.

Edited by gadjo
Link to comment
Share on other sites

Guest fLr^
chinuie-te pana nu te mai doare si fa pauze cand e cazul.. e greu cu degetul mic, al meu e mai scurt cu vreun cm si ceva decat ar fi trebuit sa fie :)

daca canti pe clasica o sa ajungi rapid la momentul cand nu o sa mai simti durere in varful degetelor.

 

un set de d'addario pro-arte costa 25-30 ron si chiar merita.

 

gasesc la Hora?

Alte propuneri :)?

Edited by fLr^
Link to comment
Share on other sites

Guest cormoran
cauta-ma pe PM. Eu predau chitara in Botosani si la scoala 8 si la liceul Laurian si in particular . Am vreo 4 elevi care au plecat de la palat si acum fac ore cu mine .

 

@ fLr^

baga-te nu mai sta pe ganduri .... cat despre degete, oricum te vor durea o vreme asa ca nu iti mai fa atatea probleme :)

fara suferinte nu ai bucurii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest fLr^
@ fLr^

baga-te nu mai sta pe ganduri .... cat despre degete, oricum te vor durea o vreme asa ca nu iti mai fa atatea probleme :)

fara suferinte nu ai bucurii :)

 

I-am dat si am vorbit,dar se pare ca a iesit acum. Cred ca asa voi face :)

Link to comment
Share on other sites

Guest alex48

eu sunt din botosani si fac chitara la palatul copiilor de prin martie..si am invatat dar mai mult singur..id meu : ammon_alecs

 

 

@Alex_Strat69: putem lua legatura? am cateva nelamuriri si daca vrei sa mai vorbim pe messenger:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Buna ziua! Sunt din Botosani,am o chitara acustica :) Hora Reghin,si vreau sa invat sa cant la chitara. Merg la "Palatul Copiilor" din oras,unde profesorul este si director. Cand mergem,ne da 2 acorduri,si ne lasa 2 ore sa exersam acolo,dar te plictisesti.Am gasit niste tutoriale,am incercat,dar fara cineva langa mine care sa ma ajute daca gresesc :) e destul de greu. Stiti pe cineva care ofera lectii pentru chitara in acest oras? Mai ieftin,ca daca e nevoie,strang eu singur niste bani. Ce sa mai zic...ma dor ingrozitor degetele,si nu am forta in degetul mic,ceea ce ma impiedica la unele acorduri. :) .

 

uite aici :

 

www.tabarachitara.ro

 

merita !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.