www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Taste...


Morgred
 Share

Recommended Posts

well a venit vremea pentru mine cand fretbuzzul a devenit insuportabil iar corzile sunt inacceptabil de departe de grif pt o electrica. se observa ca prima tasta e iesita. cineva mi-a spus sa le inlocuiesc. cred ca chitara are intre 3 si 4 ani. ar trebui inlocuite tastele? ii greu? :)

 

Si eu cred ca trebuie schimbate pentru ca dupa ce canti mult la ea, tastele se uzeaza deci devin cam inutile...aduca fac fretbuzz.

 

Eu iti recomand s-o duc la un lutier...el ar sti ce sa faca cu chitara, sa mestereshti singur acasa si sa incerci sa inlocuiesti tastele ca cine stie ce s-ar putea intampla. Mai bine du-o la un profesionist.

Link to comment
Share on other sites

Si eu cred ca trebuie schimbate pentru ca dupa ce canti mult la ea, tastele se uzeaza deci devin cam inutile...aduca fac fretbuzz.

 

Eu iti recomand s-o duc la un lutier...el ar sti ce sa faca cu chitara, sa mestereshti singur acasa si sa incerci sa inlocuiesti tastele ca cine stie ce s-ar putea intampla. Mai bine du-o la un profesionist.

Eu am facut altceva, le-am finisat sa fie toate la acelasi nivel, relativ flat, si fac vibrato uniform si bend , mai larg, si atunci se uzeaza uniform,folosind asa tot griful.

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.