www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Opiniile Voastre Va Rog.


Guest Manolescu
 Share

Recommended Posts

Guest Manolescu

Salut. Am de gand sa ma mut inapoi in Romania. In cei 21 de ani care i-am copilarit in SUA, am acumulat o colectie bogata de instrumente care m-ar costa o avere sa aduc in Romania. Bineinteles, cea mai ieftina cale ar fi sa le pun la container si sa le trimit pe vapor, dar deocamdata nu am nici o adresa in Bucuresti, adica nu stiu unde voi locuii cand ajung in Romania. Si nu sunt sigur daca intradevar voi ramane de finitiv pentru ca am mai stat un an in Romania crezand ca voi sta de finitiv dar m-am intors inapoi in America dupa un divort nasol.

 

M-am gandit ca el mai simplu lucru ar fi sa imi aduc o singura chitara la inceput si daca ma hotarasc sa raman de finitiv, sa o rog pe mama sa imi trimita/aduca cite o chitara din colectie la fiecare vizita care o v-a face in Romania. Deocamdata face vreo 2 sau 3 vizite pe an, deci destul de frecvent.

 

Cea mai mare dilema pe care o am este ce ma fac cu amplificatorul meu iubit. Este doar un biet Fender Princeton 112 Plus din anii '90, dar tin la el ca la un vechi prieten. Cu banii care m-ar costa sa-l aduc in Romania, cred ca as putea sa-mi iau un amp nou. Voi ce parere aveti?

 

Inca o intrebare, as putea sa-l folosesc la 220 daca folosesc un transformator 120/220 sau s-ar arde?

 

Ar fi usor sa gasesc un asemenea amplificator in Bucuresti la un pret resonabil, chiar la mana doua? Cam cat ar costa un amp bun la vreo 65 watts?

 

Va multumesc in avans pentru raspunsuri.

Edited by Manolescu
Link to comment
Share on other sites

Guest Manolescu

Merci pentru sfaturi, GH. Urasc mutarile, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-mi petrec viatza pe o epava doar de dragul comfortului. Viata e prea scurta si comfortul nu o prelungeste din punctul meu de vedere. Anul care l-am petrecut in Romania, 2007/2008, mi-a deschis ochii la atatea oportunitati pentru tineret in tara noastra, frate. Am sa-ti dau o bere. :)

Link to comment
Share on other sites

Merci pentru sfaturi, GH. Urasc mutarile, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-mi petrec viatza pe o epava doar de dragul comfortului. Viata e prea scurta si comfortul nu o prelungeste din punctul meu de vedere. Anul care l-am petrecut in Romania, 2007/2008, mi-a deschis ochii la atatea oportunitati pentru tineret in tara noastra, frate. Am sa-ti dau o bere. :)

Lemme know when you get here, bro. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest babilon

Yep you can use the amp with a transformer, we have a fender store in Bucharest now so you can prolly find a good replacement. And cheers.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.