www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

TabÃrà De Chitarà EdiÞia A Ii-a


Guest arosulescu
 Share

Recommended Posts

Guest arosulescu

excelent...nu am vazut acest aspect.....da...pai asta e ideea...face fiecare ce vrea...nu am fost ipocrit v-am aratat adevaru :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

nu stiu ce sa zic.... probabil ca cei de la cabana respectiva si-au facut toate calculele (pe baza experientei de anu trecut), si au ajuns la scorul asta... nu e ieftin oricum...

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

ai dracu de bani cu cine i-a inventat.... ce bine ar fi fost daca nu s-ar fi "descoperit"

 

 

macar niste sponsori daca s-ar fi gasit sa mai dizolve pretu asta ...dar ....raspunsul e unanim "e criza, frate"

 

e scump si pentru faptul ca sunt 4 ore de chitara pe zi....ceea ce in 7 zile .... se aduna... 4 instructori care trebuie platiti....in fine ...nu e usor sa scoti din buzunar atatia bani... eu inteleg perfect situatia celor care nu au.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest 13yroldguitarist

hihi :). vin xD.

mama ''e cam scump dar meriti!''

trebuie sa imi aduc eu chitara sau ne cadorisiti dumneavoastra? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
hihi :). vin xD.

mama ''e cam scump dar meriti!''

trebuie sa imi aduc eu chitara sau ne cadorisiti dumneavoastra? :)

 

 

Ar fi bine sã vinã fiecare cu chitara lui, un cablu ºi cel mai mic combo posibil. Sau, dacã nu existã aceste lucruri, mãcar cu o chitarã rece.

Link to comment
Share on other sites

Guest 13yroldguitarist
Ar fi bine sã vinã fiecare cu chitara lui, un cablu ºi cel mai mic combo posibil. Sau, dacã nu existã aceste lucruri, mãcar cu o chitarã rece.

 

Am Jackson Warrior si un Marshall de 30w. :) Mai mic de atat nu am!

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Am Jackson Warrior si un Marshall de 30w. :) Mai mic de atat nu am!

 

 

pai e foarte bine...ideea este sa aducem cu noi strictul necesar.

 

 

Si inca ceva f important. Rugamintea noastra este sa anuntati cat mai multa lume. Pentru ca daca nu se strang cel putin 20 de persoane ...tabara se anuleaza.

 

Dar pana la sfarsitul lunii august mai este. Se vor face anunturi oficiale, afise, poate contactam ceva sponsori si astfel evenimentul capata o amploare deajuns de mare ca sa stranga macar 20 de oameni.

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Hai salut.

 

Iacata, primul sponsor oficial al taberei si-a facut aparitia.

 

Este vorba de firma HORA SA http://www.hora.ro/pages/violins_ro.htm

 

 

care ofera 6 chitare.

 

una cu douasprezece corzi western

una cu sase corzi western

un bass acustic

doua chitare clasice

si una electrica.

 

In urma prestatiei din timpul taberei, sase dintre voi vor primi aceste instrumente.

Fiti pe faza! Poate mai apar si alte surprize pentru voi.

 

Multumim firmei HORA!

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_man_arad

De cand imi doresc o asa tabara...Si cand in sfarsit gasesc una...n-am bani :)

 

Oare la anu se mai tine?

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
pot sa va ajut?

poate sa pun pe blog?

 

 

nu vad de ce nu s-ar tine si la anu ..sanatosi sa fim!

 

 

 

 

 

Da te rog ...daca vrei sa pui pe blog nu am nimic impotriva!

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo
frumoasele au ajuns in posesia noastra deja. Zilele astea facem poze ....

 

ideea cu oferitul "frumoaselor" nu mi se pare chiar asa inspirata..adica...este foarte incomod sa trebuiasca sa vii cu instrument si combo la tine..e mult de carat..pe cand..daca ar fi acolo instrumente..foarte posibil sa vina mai multa lume...oricum..nu eu decid..doar mi-am spus parerea...si totusi..felicitari pentru ca le oferiti :)...nu se incumeta prea multa lume sa ofere instrumente :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
ideea cu oferitul "frumoaselor" nu mi se pare chiar asa inspirata..adica...este foarte incomod sa trebuiasca sa vii cu instrument si combo la tine..e mult de carat..pe cand..daca ar fi acolo instrumente..foarte posibil sa vina mai multa lume...oricum..nu eu decid..doar mi-am spus parerea...si totusi..felicitari pentru ca le oferiti :)...nu se incumeta prea multa lume sa ofere instrumente :)

 

 

sa nu le mai dam ca nu le pot cara?

 

Toti au venit si au plecat cu masini personale (ale parintilor). Cei care totusi nu pot veni intr-un regim de felul asta au transportul asigurat pana la gara din teius (teius - ramet si invers). Ma gandesc ca de la gara ii urcam in tren si la destinatie ii asteapta cineva sau cheama un taxi .... asta este ... daca ne-ar fi dat cineva 20 de chitare si amplifuri am fi ales varianta propusa de tine ...dar nu avem.

 

si mai este o problema de principiu.... mi se pare normal sa iti cari chitara si cele trebuincioase cu demnitate....fara vaicareli. Ti-ai ales postura de instrumentist te adaptezi cumva la toata povestea.

 

Repet. Inteleg ce spui si ar fi bine sa usuram cat mai mult sarcina celor care vin .... si asa vom face in limita posibilitatilor

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Vã aºteptãm sã vã înscrieți la a doua ediție a taberei de chitarã organizate de Silvan Stancel. Toate detaliile se gasesc aici

 

http://www.tabarachitara.blogspot.com/

 

" Analizand " mai bine pozele, vad ca si actuala mea chitara a fost la prima editie, Behringer el toro.

 

P.s. stiu 100% ca ea e chitara, din cauza zgarieturilor care le are, si desigur fostul proprietar din poza :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

iata pozele cu prezentarile celor 6 chitare. Daca sunteti curiosi cum suna ele, puteti accesa inregistrarile care sunt facute in cele mai rele conditii ...cu microfonul de la casti.... (cu exceptia chitarei cu 12 coarde. Ea este trasa prin cablu direct in pc ).

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Guest arosulescu

programul taberei (pe zile si ore) precum si programa cursurilor (care este alcatuita pe 3 niveluri pentru fiecare sectie -incepatori, intermediari si avansati) vor fi prezentate doar inscrisilor, prin email.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.