www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Chestiune Ciudata...


pwnzar
 Share

Recommended Posts

Salut... Nu stiu daca am nimerit bine subformul sau nu, dar problema mea este urmatoarea: nu pot sa cant ca lumea pt. ca imi transpira palmele si degetele de parca as fi la sauna... (or fi emotii de sesiune? :)))

 

E atat de nasol incat mi se lipeste palma de grif de parca as avea clei in mana...si nu pot sa fac un slide, nimic... La mana dreapta mai indur ca nu prea ating chitara cu ea...

 

Finish-ul de pe grif e de nitrocelulosa, in ritmul asta cred ca o sa mananc prin el in cateva saptamani...

 

Ca solutie temporara mi-am pus o manusa fara degete pe mana stanga... Asa ca emotionatii, dar totusi e vara si e incomod...

 

 

Vreun sfat ceva?

Multumesc...

 

ps: pardon catre admin daca am mai postat asa ceva aici... stiu sigur ca acum mult timp am mai postat problema in alta parte dar sunt chiaun de somn si nu am mai avut rabdare sa dau search... merci de intelegere.

Edited by pwnzar
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Probelma de care suferi se numeste hiperhidroza. Am si eu aceeasi problema, dar e mai pronuntata la nivelul axilelor (sub brat).

La palme transpir doar cand sunt stresat, sau am oameni in jurul meu.

Probelma la nivelul axilelor am rezolvat-o cu un deodorant Maxim care s-a dovedit extrem de folositor. Din aceeasi gama, gasesti servetele antiperspirante, care ar trebui sa aiba efectul dorit.

Sunt putin cam scumpe, dar daca nu ai alte alternative mai bune eu zic sa le incerci.

http://www.bluebridge.ro/index.php?page=sh...rt&Itemid=5

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest arkanosi

iti sugerez 2 chestii 1: incearca sa foloseshti corzi foarte bune gen dadario pe care iti aluneca ushor degetele deasemenea si fast fret de la dunlop pe ele... si ca pana sa nu-ti alunece din mana poti folosi foarte bine grip wizard de la ibanez pentru ca au shmirghel pe ele si nu iti aluneca mana nici daca o ti in ulei si canti dupaia :)

Link to comment
Share on other sites

si eu am inceput sa am problema asta ciudat pentru ca nu o aveam si in general transpir foarte putin. corzi care aluneca ushor nu vad dc ca mie imi aluneca mana p ele prea tare cand e uda.

Am mai inteles ca se poate trage d la lipsa d calciu n-am incercat inca pe pielea mea sa vad daca se poate rezolva cu niste suplimente. Daca obtin rezultate revin.

Acum ar mai fi si caldura adik mana face un pic de efort cand canta depinde si cat d incordata o tii si la ce 30 grade mai avem prin apartamente poate e normal...

Edited by Xpiral
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.