www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Ltd M-10


Guest Mignon
 Share

Recommended Posts

Guest Mignon

Mi-am cumparat din magazinul music-esound.com(e in spatele magazinului muzica)- un magazin foarte foarte bun(serios!, au orice) - un pachet la vreo 11 milioane Ltd. M-10, care contine o chitara Ltd M-10 si un amplificator ESP de 10 watti.Chitara suna foarte, foarte bine, amplificatorul cam lasa de dorit, insa intrebarea mea este daca stie cineva de fapt ce este cu modelul asta de chitara, pentru ca arata ca un M-50 doar ca nu are whammy-bar.Pe site-ul esp nu am gasit acest model, am gasit doar M-50, in schimb pe youtube am vazut la mai multi oameni chitara asta, laudand-o.Se numeste oare M-10 de la amplificatorul de 10 watti? Sau o fi vreun model mai vechi scos din productie?

Link to comment
Share on other sites

Guest EldesT

Da chitara e ESP/LTD M-10. Probabil pe siteul de la ESP nu trec versiunile mai mici de 50(for beginners). Si sunt diferente intre M-50 si M-10 bineinteles.

M-50 are basswood body si doze LH-150 si are whammy bar. M-10 e din agathis , are doze LH-100 si Bridge Fix

Edited by EldesT
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

pe multe siteuri gen ultimate guitar sau amazon zice de basswood (in cazul M-10)

iar pe multe site-uri de muzica de afara ,m-50 era din agathis.

 

am mai gasit si asta:

http://www.espguitars.com/products/9684-m-10-kit-blk

 

Nu fac pe desteptul, si eu sunt la fel de confuz si ma grabesc sa cumpar acel model , daca se poate sa se dezgroape topicul as fi multumit  :D

Edited by Alex Eu
Link to comment
Share on other sites

ambele lemne sunt varianta ieftina pentru chitari entry-level. Basswood este mai bine cotat decat agathis, Ibanez foloseste basswood la majoritatea modelelor, chiar si la modelele RG Prestige.

sfatul meu este sa cauti la mica publicitate o chitara SH, vei avea un raport calitate/pret mai bun decat LTD M-10. este un Ibanez S470 la 900 lei pe forum care parerea mea ca merita mai mult decat LTD de mai sus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.