www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Metalhead Te Face Vedeta


Guest Morrison

Recommended Posts

Guest Morrison

Noua sectiune de pe METALHEAD dedicata muzicienilor, MUSICIAN'S CORNER, ofera instrumentistilor romani posibilitatea de a se afirma si de a imparatasi cunostintele lor cu comunitatea.

 

Sectiunea a luat nastere la sugestia voastra asa ca speram sa se bucure de succes (din ce vedem pana acum, deja a inceput sa atraga tot mai multi muzicieni interesati). Mai exact pe MC puteti gasi lectii de cantat la diferite instrumente, studio reports, interviuri despre instrumente cu diverse trupe si multe altele.

 

Si ca sa nu lungim prea mult vorba, METALHEAD va face o superoferta greu de refuzat si imposibil de ratat. Poti aunge chiar tu sau trupa ta profesor pe MUSICIAN'S CORNER dupa cum urmeaza:

- Filmeaza-te acasa cantand la instrumentul tau preferat, evident, sub forma unei lectii, urca filmul pe ROCKTUBE si apoi trimite-ne link-ul cu filmarea ta la contact@metalhead.ro .

 

- Interepreteaza o piesa preferata de la o trupa cunoscuta, filmeaza-te explicand celorlalti riff-urile, notele, acordurile sau diferite tehnici pentru a invata piesa mai usor, urca filmul pe ROCKTUBE si apoi trimite-ne link-ul cu filmarea ta la contact@metalhead.ro .

 

- Cheama-ne in studioul tau sa te filmam alaturi de trupa ta "rezolvand cele doua subpuncte de mai sus" si ne ocupam noi de restul.

 

Multa bafta si nu uitati: orice sansa de a va promova nu trebuie ratata !

 

Vizitati totusi si MUSICIAN'S CORNER ca sa va faceti o idee despre ce vorbim.

 

Link: http://www.metalhead.ro/Musicians_corner-p1-l1.html

 

 

Mai multe aici: http://www.metalhead.ro/stiri/Daca_esti_me..._-aid-61752-l-1

Link to comment
Share on other sites

Guest Morrison

Daca nu aveti studio va chemam la noi in studio :)

 

P.S. Respect y`all :) rockerii uber alles

 

sau trupa, dar stie omu' sa explice...

 

Maestre cred ca e de la tine. Verifica encodarea clipului te rog si asigura-te ca e ok

De la noi nu poate fi (cred, nu stiu sigur 100%). Daca tot ai probleme da-mi un mail sau da add pe mess la morrinsomn si o rezolvam !

 

`spectyo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.