www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Care E Diferenta De Sound Intre Un Marshall Pe Lampi Si Un Marshall Pe Tranzistori?


Guest The Moan
 Share

Recommended Posts

Guest The Moan

Care e diferenta de sound intre un Marshall pe lampi si un Marshall pe tranzistori???

 

Ma intereseaza daca se gaseste Marshall pe lampi de camera 5W-10W de exemplu ?

Link to comment
Share on other sites

Tu stii ca exista un thread "oficial cu intrebari ale incepatorilor", nu? Nu de alta, dar mai ai doua thread-uri tot cu intrebari din astea "existentiale".

Esti constient de subiectivitatea aprecierii calitatii sunetului?

Esti constient de relatia logaritmica intre puterea electrica si puterea acustica perceputa?

Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan
Tu stii ca exista un thread "oficial cu intrebari ale incepatorilor", nu? Nu de alta, dar mai ai doua thread-uri tot cu intrebari din astea "existentiale".

Esti constient de subiectivitatea aprecierii calitatii sunetului?

Esti constient de relatia logaritmica intre puterea electrica si puterea acustica perceputa?

Deci

Al meu

Eu am intrebat kre este diferenta de sound atat .

Adik dak unul suna mai tare sau nu , ce nuanta de sunet scoate unul sau altul adik mai cald , mai rece , si in special dak exista diferenta semnificativa de sunet fiindk trebuie sa se deosebeasca cumva .

Nu ma intereseaza date tehnice despre relatia logaritmo-spatiala-electrico si mai stiu eu cum .

Era o intrebare foarte simpla . Si apropo nu stiam k exista un thread al incepatorilor ...

What f...k dacuma scriu pa ala , poate incepatorii stiu sa raspunda mai prietenos chiar dak scot aberatii :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.