www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Electrica Decenta Cu Bridge Fix Maxim 500ron


Guest SkullpturA
 Share

Recommended Posts

Guest SkullpturA

Hristos a inviat!

doresc sa cumpar o chitara electrica cu bridge fix,dintr-un lemn bun,sa tina acordajul decent,sa aiba un sunet bun , iar outputul sa fie decent(nu ca la reghinuri,sa ma scuze cine nu-i place formularea mea)....iar pentru acest lucru am nevoie de niste pareri de la cunoscatori.dispun de 450,maxim 500 ron . cine vrea sa ma ajute sa lase parere si eventual un link la vreun magazin...

multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

http://www.triola.ro/index.php?pag=prod_se...=3&codp=137

 

http://www.triola.ro/index.php?pag=prod_se...=3&codp=179 asta e mai scumpa dar e mai corespunzatoare

 

poti pandi la mica publicitate alte chestii.. un epi les paul special ii de exemplu.

 

vezi si washburnurile de la soundcreation

 

Adevarat a inviat, btw! :)

Edited by gadjo
Link to comment
Share on other sites

eu zic sa mergi pe Squier ... si pentru cei care o sa-mi sara in cap aveti frumos samples cu un squier bullet la mine la galerie /:).

Daca nu abuzezi de whammy, sau nu il folosesti deloc ... nu o sa ai probleme sa tina acordaju :). La mine tine tine acordaju zile la rand chiar daca repet pe ea . Nu tine 100% exact da nu e ca si cum ar sarea peste juma de semiton :))

 

Sau inca o solutie foarte buna ar fi Cort-urile.

 

Aria, Harley Benton, Behringer, Stagg toate mi-au lasat o parere proasta . Mai buna mi-a lasat reghinu :|

Edited by archDude
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Daca nu vrei sa folosesti tremolo-ul pe strat poti sa-ti blochezi bridge-ul. eu am facut asta scotand arcurile si punand un dop de coca cola ca sa compenseze tensiunea corzilor (efectiv ma folosesc de momentul fortei). Am atasat o imagine cam unde ar veni dopul. Blocand tremolo-ul, chitara sta mult mai bine acordata. Defapt nu se dezacordeaza, decat un sfert de semiton cam asa ( ca o tine prietena mea in balcon :) ).

post-4846-1241221997_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.