www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Forum-ul Pasionatilor De Blues


bubugral
 Share

Recommended Posts

Am infiintzat un forum ce-si propune sa trateze in mare masura blues-ul ca stil.

 

Dorim sa interactionam toti.

So join us la Blues 24/7

 

Respecte si sedere placuta pe noul forum,

 

Bogdan, forum admin !

Sincer nu vad utilitatea cand se putea discuta discuta aici pe o sectiune de blues toata treaba :) dar na..... poate unii vor sa faca concurentza :)

Link to comment
Share on other sites

Chiar e ok, ca apar comentarii. Inseamna ca ideea mea da roade. Marius T, eu nu doresc sa fac concurenta nimanui, nu am cum pt. ca forumul de blues este pe domeniu gratuit. Este o incercare de formare a unui mic val. Personal, nu vreau doar sa agit apele sau sa o spun a la Shakespeare, sa creez mult zgomot pentru nimic, ci imi doresc feed-back. Nu fortez pe nimeni sa se abata de la preferinta sa, iar daca tu vezi ca acest forum nu ar avea o utilitate predeterminata, iti respect parerea pentru ca ai contribuit cu ea la inaintarea forumului de blues. Merci mult.

Link to comment
Share on other sites

Chiar e ok, ca apar comentarii. Inseamna ca ideea mea da roade. Marius T, eu nu doresc sa fac concurenta nimanui, nu am cum pt. ca forumul de blues este pe domeniu gratuit. Este o incercare de formare a unui mic val. Personal, nu vreau doar sa agit apele sau sa o spun a la Shakespeare, sa creez mult zgomot pentru nimic, ci imi doresc feed-back. Nu fortez pe nimeni sa se abata de la preferinta sa, iar daca tu vezi ca acest forum nu ar avea o utilitate predeterminata, iti respect parerea pentru ca ai contribuit cu ea la inaintarea forumului de blues. Merci mult.

 

Na cum crezi tu, poate era mai frumos o sectiune de Blues pe acest forum unde aveai toate subsesctiunile dorite (bine trebe sa vb cu adminii dar nu cred ca era o problema). Plus ca si userii sateau pe un forum nu pe 10 :) Nui bai eu mi-am zis parerea, si mie imi place bluesul dar sincer ca user sa stau pe 2 forumuri deja mi se pare prea complicat si nu este timp.

Link to comment
Share on other sites

sunt f de acord cu initiativa voastra!

si io zic k bluesul ar trebui tratat separat, fiind prea complex pt o sectie intr'un forum.

e sursa a multe multe din c auzim azi si ar trebui deci privit ca atare..

ca sa'l parafrazez p burb : dk nu era blues s'ar fi pierdut enorm.

Link to comment
Share on other sites

MI-AM FACUT CONT DE ASEARA :)

la inceput eram si eu de parere ca ar fi bine sa se integreze pe RGC,dar vazind mai exact despre ce e vorba,cred ca e bine sa fie separat,fiindca nu priveste treaba din punctul de vedere quasi-tehnic,asa cum vedem noi lucrurile aici pe rgc,nu le priveste prin prisma muzicianului ,ci a ascultatorului si iubitorului de blues,asa ca-i urez mult succes,si la cat mai multi membri,mai ales din randul ascultatorilor,nu al interpretilor

 

 

 

 

The notes you don't play make the ones you play more important-BB King

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur nespus de mult ca incep sa existe ecouri. Ideea e ca avem locuri unde sa putem discuta/ disputa blues-ul din pdv-ul instrumentistului sau inginerului de sunet, insa doresc prin acest forum mic sa vedem ce inseamna sa ascultam blues, sa gandim intr-o anumita masura, sa avem o anumita stare, un anumit stil, comportament. Cum ne influenteaza blues-ul zilnic. Cat il ascultam ? de ce il ascultam ? cu cine il ascultam ?

 

Oricum exista si o sectiune mica a muzicianului; important este sa ne adunam si sa discutam cat mai mult si sa povestim si altora.

 

Multumesc pentru incurajari.

 

Bogdan !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.