www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Stagg L300 Lp Style


Fictum
 Share

Recommended Posts

Stagg L300 LP Style

 

Low archtop rock "l" electric guitar - pickups : 2x humbucker- controls: 2x volume + 2x tone - pu selector: 3-way toggle switch - top: low archtop - body: solid alder wood - neck: hard maple / 628mm / 24'' 3/4, glued - fingerboard: rosewood / 22 frets - bridge: tune-o-matic - machine heads: cluson-style

 

Cumparata de aici de pe RGC.

Pret initial 370lei cu tot cu transport+taxa ramburs la bani: 440lei

Stare excelenta ca noua.

Motivul cumpararii: imi place forma,am vrut sa o modific total...doze active,chei grover,etc(nu am banii inca)

 

Sunetul,bunicel(pentru o asemenea chitara,eu ma asteptam sa fie varza:P ),are atac puternic, magnetizate.

Ma deranjeaza ca reda si sunetele de care eu nu am nevoie(frecarea chitarii pe tricou/curea/pantaloni)-175euro un set de EMG 81-85active.

Cheitele...trebuie schimbate,clar...nu tin chiar bine(cu un 60euro cumperi un set Grover :) )

Butoanele sunt simpatice dar parca prea clasice pentru luciul si aspectul destul de agresiv al ei(parerea mea)-un set de 4 e undeva la 6euro

Rezonanta,lemn...sunt ok

Grif, mi-a placut, desi are 22taste e foarte confortabil si poti dezvolta viteze foarte mari in timp ce canti,nu te impiedica cu nimic chiar daca tii chitara la genunchi sau in gat... :)

Noua e undeva in jurul sumei de 600lei (in Romania 590-600-630lei in Germania 600-640lei-fara transport)

E perfecta pentru incepatori si o recomand.

 

Link cu pretul ei noua(e din U.K. se stie ca acolototul e mai scump decat in Europa)

http://www.guitarampkeyboard.com/en/stagg-...-lp-style/67029

Link to comment
Share on other sites

Care este gradul de uzura al tastelor ??

 

Si de asemenea .. care este pretul final ??

 

bah da aerian esti :)

on: daca zici ca are gatul comfortabil,atunci e okey!si eu avut o copie Lp si am vrut sa ii pun emg;uri pasive...dar cand am vazut ca sub ''archtop'' era goala,am renuntat la idee...oricum,a mea era Harley...deci nu se compara!Sa o canti sanatos!

Edited by pulbur
Link to comment
Share on other sites

Care este gradul de uzura al tastelor ??

 

Si de asemenea .. care este pretul final ??

 

...pentru tine 3000euro fara TVA.(TVA-ul il platesc eu,promit) :)

 

On topic:

Se pot monta doze noi fata probleme,atat ca la active trebuie sapat in chitara.

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Guest m_man
...pentru tine 3000euro fara TVA.(TVA-ul il platesc eu,promit) :)

 

Ooo .. Super !

Da-mi un nr. de fax ...baga hartie.... si te fac om !!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.