www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Combo Pt Clapa,voce


dani
 Share

Recommended Posts

salutare tuturor:)

 

avand o problema cu soundul clapei si a vocii la sala m-am gandit sa caut pe net un combo special pt clapa:)

 

am dat de scula asta

 

este relativ ieftin combo-ul si pare bunicel(difuzor celestion??)(cu tot cu taxe cred ca ajung pana in 170Euro)

 

am vrea sa bagam clapa in el(eventual sa cumparam 2 combo-uri si sa punem separat pe celalalt vocile si chitara acustica.)

 

e cineva care a cumparat asha ceva? sau cineva care a probat asa ceva?

 

am cautat dar nu am gasit nicaieri nimic despre difuzorul celestion pe care il are(m-ar fi interesat sa stiu cam ce frecvete duce)

 

oare cei 80W pe care ai are nu sunt prea slabi pt a repeta langa o toba zdravana si un distors santos?

 

multumesc...Dani

Link to comment
Share on other sites

e in regula scula

se aude suficient pe langa toba si toate cele, clapa fiind un instrument 'taios' in mix, ca si chitara ( vezi doar ca majoritatea ampurilor de scena sunt pe la 100W)

comboul ala vezi ca are 4 intrari, baga clapa, vocea si acustica in el si vezi daca al doilea combo ar fi necesar

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare in legatura cu acel combo,pare a fi unul foarte practic mai ales ca are mai multe intrari,oricum,oare bassul si vocea ar merge bine pe ea?

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare in legatura cu acel combo,pare a fi unul foarte practic mai ales ca are mai multe intrari,oricum,oare bassul si vocea ar merge bine pe ea?

fiind combo de clapa difuzorul are banda de frecventa larga, basul se va auzi, dar nu stiu cat de multumit vei fi de preampul comboului (adica nu stiu cat te va ajuta sa-ti faci un ton, dar se va auzi mai bine decat direct prin mixer)

Link to comment
Share on other sites

ba asta pare fain,si noi ne gandeam sa luam unu pentru trupa.pare bun dar pe care il cumperi din astea doua?pe thomann apar 2 modele in sirul de poze de la prezentare.daca te uiti atent la pozele 2 si 3,observi ca nu mai are sistemul de troller la fel,de asemenea devine"eminence equiped"...

Link to comment
Share on other sites

salutare tuturor:)

 

avand o problema cu soundul clapei si a vocii la sala m-am gandit sa caut pe net un combo special pt clapa:)

 

am dat de scula asta

 

este relativ ieftin combo-ul si pare bunicel(difuzor celestion??)(cu tot cu taxe cred ca ajung pana in 170Euro)

 

am vrea sa bagam clapa in el(eventual sa cumparam 2 combo-uri si sa punem separat pe celalalt vocile si chitara acustica.)

 

e cineva care a cumparat asha ceva? sau cineva care a probat asa ceva?

 

am cautat dar nu am gasit nicaieri nimic despre difuzorul celestion pe care il are(m-ar fi interesat sa stiu cam ce frecvete duce)

 

oare cei 80W pe care ai are nu sunt prea slabi pt a repeta langa o toba zdravana si un distors santos?

multumesc...Dani

 

Eu repet pe un Marshall de 50W si merg cu el la 1/2 din volum...acopera cu succes toba :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.