www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Howdy


Guest r3nqu1zZ
 Share

Recommended Posts

Guest r3nqu1zZ

Ziua buna, sunt nou pe forum, dar am o intrebare, si as aprecia ceva ajutor.

 

Cant la acustica de un an, iar acum vreau sa trec pe electrica.

 

Problema e in felul urmator : Am vazut pe M&C Musical un set "Marshall Rock Kit including Special Guitar" . Dupa 2 zile cand m-am uitat din nou la pack am vazut ca chitara are numele de "Rocket Special" ( de care sincer n-am auzit ).

 

Intrebarea mea este : Stiti ceva despre aceasta chitara ? E ok sau nu, merita banii ?

Link to comment
Share on other sites

Guest abracadaver
Ziua buna, sunt nou pe forum, dar am o intrebare, si as aprecia ceva ajutor.

 

Cant la acustica de un an, iar acum vreau sa trec pe electrica.

 

Problema e in felul urmator : Am vazut pe M&C Musical un set "Marshall Rock Kit including Special Guitar" . Dupa 2 zile cand m-am uitat din nou la pack am vazut ca chitara are numele de "Rocket Special" ( de care sincer n-am auzit ).

 

Intrebarea mea este : Stiti ceva despre aceasta chitara ? E ok sau nu, merita banii ?

 

 

daca toate costa atat eu n-as prea crede ca e ceva de ea,dar de ce nu mergi tu pana la magazin sa o probezi?cel mai simplu asa.... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest abracadaver
Dintre astea doua care ar fi mai buna ? Ma refer in special la chitara, dar si la ce ofera packu.

 

Marshall Rock Kit including Special Guitar

Ibanez GRX70DX Jumpstart Pack

 

Eu cred ca as opta pentru Ibanez, dar vreau ceva sfaturi.

 

 

parerea mea este ca ibanezul are chitara cea buna iar marshall-ul combo-ul cel bun.poate faci intr-un fel si le gasesti separat.

Link to comment
Share on other sites

Guest abracadaver
Deci de la pack-ul Ibanez zici ca-i buna, amp-ul mi se pare ca tot Ibanez e, e ok si asa ?

 

 

pentru inceput.dar cat de curand o sa vrei altceva te asigur.

Link to comment
Share on other sites

Guest r3nqu1zZ

Prea curand sper sa nu fie, sa ma tina macar 2-3 ani, de asta vreau sa-mi iau ceva nici pentru incepatori nici pentru avansati, ca in cazul in care voi avansa, sa am pe ce sa cant.

Link to comment
Share on other sites

Guest abracadaver
Prea curand sper sa nu fie, sa ma tina macar 2-3 ani, de asta vreau sa-mi iau ceva nici pentru incepatori nici pentru avansati, ca in cazul in care voi avansa, sa am pe ce sa cant.

 

 

pai astea sunt pentru primele 2-3 luni de inceput....dar depinde si cum progresezi.....

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca o sa te ajute, dar eu am folosit urmatoarea metoda...

 

Un an jumate am cantat pe electrica lui frate-miu, o creatura odioasa cu un sunet pe masura si am invatat cum sa cant pe electrica, cu "smecheriile" de baza (slide, hammer-on, pull-off etc.) si cu riffaiala...

 

Si acum, dupa ce am baza, am o chitara pe care pot evolua. Astfel, te-as sfatui ca pentru inceput sa-ti iei o chitara ieftina si un distors ca sa ai si tu cat-de-cat efect. Canta un an pe alea si folosesti pc-ul ca si amplificator... Dupa aia, apuca-te si cauta-ti o chitara care, in momentul in care ai pus mana pe ea, sa simti ca asta e, asta e chitara ta pana la adanci-batraneti. Dupa aia vin procesorul de efecte si amplificatorul mai ca lumea.

 

Again, dunno if this helps, just puttin' in my 2 cents :)

Edited by ShiverMeSideways
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.