www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chris Toffield Band-usa


midnight rider
 Share

Recommended Posts

Chitaristul american Chris Toffield,in fata caruia ma inclin si imi scot palaria,va canta joi la Big Mamou,impreuna cu mai vechii sai colaboratori,Steve Clarke la bass si Liviu Pop la tobe.Nu ratati acest eveniment,Chris este un chitarist recunoscut in bransa si apreciat de muzicienii din America,si este dotat cu o voce iesita din comun,va fi o lectie fantastica despre cum se canta in State.Si basistii au ce vedea,Steve Clarke este un cunoscut profesor de bass din Connecticut,care are la activ cateva albume solo,iar Liviu Pop este un tobosar plecat acum vreo 10-12 ani din Romania,care bate toba ca un american original.

Vizionare placuta,puteti accesa siteul lui Chris si asculta cateva piese de pe ultimul sau CD,Broken Strings,ca sa va faceti o idee

Link to comment
Share on other sites

rares, io sunt pe cu totu alta felie dar cand am auzit prima data trupa asta la emisiunea taverna mi-au cazut plombele din gura pe care nu le am.tot respectul.mi-am luat broken strings de pe net ulterior(recunosc :) ) ca n mai putea, trebuia sa ascult( si de felu meu nu ascult blues.... ori jazz delok)

 

cei iubitori de blues adevarat va invit eu sa va ducetzi ca avetzi ce vedea/asculta. toata stima ^:)^

Link to comment
Share on other sites

Sa nu uitam>Azi ,JOI la big mamou Chris Toffield band,chitaristul care a venit sa ia bluesul inapoi :):)

Adica daca AG Weinberger a adus bluesul in Romania,asta a venit sa ni-l ia inapoi :)

Link to comment
Share on other sites

midnight rider ... poti cumva sa confirmi ca azi e concertul si eventual sa comunici ora ? (azi = 09.02.2006) ... am cautat pe net insa nicaieri nu este trecut concertul asta (google cel putin nu stie)

Merci.

Link to comment
Share on other sites

foaaaaaa....genial...s-a last cu jam session ( cu rares de la midnight express si cu ioan giury pascu) .....am facut poze....maine le dau c mi-e lene acu.....

 

oricum ...nu a venit nimeni d p forum......rusine....puteti si dati 1mil pt nightwish si nu puteti sa dati 10 lei pt cultura generala.....hai ca nu meritati sa fiti p forum........cred ca daca stau sa analizez....as scoate 10 pers care ar merita sa fie p forum.......fara suparare.......

 

mai multe maine cu pozelee....

Link to comment
Share on other sites

foaaaaaa....genial...s-a last cu jam session ( cu rares de la midnight express si cu ioan giury pascu) .....am facut poze....maine le dau c mi-e lene acu.....

 

oricum ...nu a venit nimeni d p forum......rusine....puteti si dati 1mil pt nightwish si nu puteti sa dati 10 lei pt cultura generala.....hai ca nu meritati sa fiti p forum........cred ca daca stau sa analizez....as scoate 10 pers care ar merita sa fie p forum.......fara suparare.......

 

mai multe maine cu pozelee....

Ce fain ...

Astept cu nerabdare pozele cand ai timp si poti ...

Nasol pentru noi care nu suntem in Bucuresti sa putem veni dar noroc cu oamenii faini ca tine macar vadem poze. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

oricum ...nu a venit nimeni d p forum......rusine....puteti si dati 1mil pt nightwish si nu puteti sa dati 10 lei pt cultura generala.....hai ca nu meritati sa fiti p forum........cred ca daca stau sa analizez....as scoate 10 pers care ar merita sa fie p forum.......fara suparare.......

Nu fi rau! Eu ma oftic in ultimu' hal ca n-am ajuns... :)

Link to comment
Share on other sites

Merci Burb, tofield, Rares ... concertul a fost la standardele adevarate! Intr-adevar un show de vazut ... fara doar si poate ca uscaturile padurilor noastre mai inverzesc un pic cu astfel de evenimente!

 

P.S.

Burb ... de ce esti suparat? eu sunt bucuros ca nu au venit mai multi ... am stat cu berea'n picioare de colo colo tot concertul ... ma gandeam ca ar fi fost bine sa fie 20 lei intrarea! Oricum, oameni au fost (Joi dupa ora 10 seara) deci se "mananca" muzica buna si in Romania... mercic inca o data!

Link to comment
Share on other sites

Eu l-am ratat si nu-mi pare deloc rau :)

 

 

 

 

pai nici nu avea dc sa iti para rau....chiar nu ai pierdut nimic......nici nu inteleg dc se mai obosesc unii sa scrie " concert extraordinar ..blabla" .....ca oricum hihi nu pierde nimic... :) ...in fine....tac ca dupaia imi zic unii ca sunt suparat si rau....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.