www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupe (diverse Genuri)


Deenman
 Share

Recommended Posts

     Salut.

 

  Fiecare aculta anumite genuri muzicale,eu as fi interesat sa-mi imbogatesc cultura muzicala prin descoperirea unor noi trupe,genuri.

 

 Daca stiti vre-o trupa care nu e asa cunoscuta (chiar din alea de pe garage bands) va rog sa o impartasiti. 

 

 Ex :  Nume,gen,si 1 video sa intelegem despre ce e vorba (si sa vedem daca e placut sau nu urechii)

 

  Trupa deathcore :  Beneath the massacre  .    Video:  

 

 

 

 Ar fi indicat sa nu postati trupe cunoscute,ma repet,deoarece sunt sigur ca le stim.  Astept propunerile voastre.

Link to comment
Share on other sites

hmm, acum nu stiu cat de cunoscut este stilul ptr unii, eu l-am descoperit acum...vreo 2 ani

post-rock/post-hardcore/sludge

trupe in stilurile astea:

Isis

Neurosis

Cult of Luna

*Shels

Baroness

Humanfly

Mogwai

Tunturia - acum ii ascult ptr prima oara

 

primele 3 trupe is cunoscute in felia asta de muzica, restul nu prea...dar toate au pagini de myspace si le gasesti albumele pe torrenti daca nu..lasa-mi offline

 

si acum o trupa care am descoperit-o din greseala pe myspace ..canta ceva: post-something :)

 

The Final Sight - http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...iendID=13783827

ei zic ca stilul e: progressive/screamo/rock ..nu conteaza ce ii dar suna bine, si greu pe alocuri...

 

sper sa-ti placa ceva din ce ti-am propus

Link to comment
Share on other sites

hmm, acum nu stiu cat de cunoscut este stilul ptr unii, eu l-am descoperit acum...vreo 2 ani

post-rock/post-hardcore/sludge

trupe in stilurile astea:

Isis

Neurosis

Cult of Luna

*Shels

Baroness

Humanfly

Mogwai

Tunturia - acum ii ascult ptr prima oara

 

primele 3 trupe is cunoscute in felia asta de muzica, restul nu prea...dar toate au pagini de myspace si le gasesti albumele pe torrenti daca nu..lasa-mi offline

 

si acum o trupa care am descoperit-o din greseala pe myspace ..canta ceva: post-something :)

 

The Final Sight - http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...iendID=13783827

ei zic ca stilul e: progressive/screamo/rock ..nu conteaza ce ii dar suna bine, si greu pe alocuri...

 

sper sa-ti placa ceva din ce ti-am propus

mersi fain,pe isis ,neurosis si mogwai ma relaxam acu 1 an :))(foarte calitative trupe,mai ales live) Ty

 

 

 

 

 

 

 

 

 Amuzant dudule :))

Link to comment
Share on other sites

     Salut.

 

  Fiecare aculta anumite genuri muzicale,eu as fi interesat sa-mi imbogatesc cultura muzicala prin descoperirea unor noi trupe,genuri.

 

 Daca stiti vre-o trupa care nu e asa cunoscuta (chiar din alea de pe garage bands) va rog sa o impartasiti. 

 

 Ex :  Nume,gen,si 1 video sa intelegem despre ce e vorba (si sa vedem daca e placut sau nu urechii)

 

  Trupa deathcore :  Beneath the massacre  .    Video:  

 

 

 

 Ar fi indicat sa nu postati trupe cunoscute,ma repet,deoarece sunt sigur ca le stim.  Astept propunerile voastre.

 

baga ochiul si deschide urechea la baietii astia:http://www.myspace.com/betrayermetal

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.