www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Nu Se Gasesc Gibsonuri!


Guest jerry
 Share

Recommended Posts

Lume..imi spune si mie careva..cand se va deschide un magazin care sa aduca si ghitari Gibson in romania??? Deja m-am tot saturat sa vb cu oameni de lagtura care isi pun adoaos 100% doar ca-ti aduce ghitara din strainatate..

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca o sa existe in viitorul apropiat magazin de Gibsonuri sau de alte chitare scumpe in Romania pt ca nimeni nu le cumpara, dar Stagg este peste tot pt ca is la pret mic shi arata bine.

 

Daca vrei sa-ti iei Gibson sau te duci in afara shi iti iei personal sau iti gasesti pe cineva de incredere care sa-ti aduca shi in general nu pun adaos de 100%, deobicei pun cam 15%. Oricum sub 1500-1800eu sa nu crezi ca-ti poti cumpara asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Presupuneri, presupuneri..

Eu am auzit ceva de o viitoare reprezentanta epiphone in romania, dar gibson poate la comanda.

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Daca ar aduce astia Gibson la noi,la 2 chitare ar da faliment,desi ar trebui sa existe macar un magazin la nivel national,nu neaparat in Bucuresti...poate aduc la unguri ca dracii astia,desi sunt mai putini,au o gramada de rahaturi in tara aia a lor!

 

 

:)

Edited by gnrmarius
Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

marius, tin sa obiectez. Ungurii au spre deosebire de noi, bani. In al doilea rand, exista o clasa consumatoare de gibsonuri la noi in tara, dar deja la nivelul ala fie vrei sa iti alegi chitara din multe, fie stii exact ce vrei si o iei pe comanda. Cum optiunea cu multe nu prea e viabila pentru noi, cred ca se va merge pe sistem de comanda.

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Asa este,au ei mai multi bani,dar tot tu zici ca si la noi vrea lumea Gibson!Chestia cu alesul e naspa,n-o sa ai tu niciodata de unde alege la noi,nici macar Fender,ca si astea tot la comanda le aduce.Oricum e o chestie de r***t dar tre sa-ti dai seama ca nici importatorii nu se pot baga in shit,sa ramana cu ele pe cap.

 

Daca vrei G,faci pasaport,te urci in tren din Gara N si ajungi la Budapesta frumos cu banii si iti iei...

Link to comment
Share on other sites

Asa este,au ei mai multi bani,dar tot tu zici ca si la noi vrea lumea Gibson!Chestia cu alesul e naspa,n-o sa ai tu niciodata de unde alege la noi,nici macar Fender,ca si astea tot la comanda le aduce.Oricum e o chestie de r***t dar tre sa-ti dai seama ca nici importatorii nu se pot baga in shit,sa ramana cu ele pe cap.

 

Daca vrei G,faci pasaport,te urci in tren din Gara N si ajungi la Budapesta frumos cu banii si iti iei...

tre sa mai mergi cel putin inca 250 de km,pana la Viena,ca in ungaria nu mai exista reprezentanta Gibson,de altfel nici in Austria nu mai este,de vreo doi ani,dar aduce Musik Produktiv

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Se gasesc oricum mult mult mai des si pe la ocazii si pe la diverse consignatii sau magazine, din ce in ce mai des cum mergi spre vest. Iar la noi la fender oferta e destul de larga si in magazin si mai au si chestii la depozit. Eu unu mi-am facut o parere despre aproape toata paleta de chitari...

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa-ti iei un Gibson, te sfatuiest sa-ti iei un bilet de avion, zboara la Torino, si la vreo 50 de km este un magazin numit "Merula" care are peste 7000m patrati. Pe langa ca gasesti tot ce-ti doreste inima si preturile sunt foarte mici. :)

 

music store cologne (din köln) - mult mai aproape. cel mai mare magazin de intrumente muzicale din europa.

Link to comment
Share on other sites

Dragii mei, daca va doriti asa de mult o chitara Gibson, informati-va consultatind si prospectatind (va asigur ca tot ceea ce vine de la aceasta firma este impecabil-am probat!!!), alegeti-va modelul (sa stiti ca costa dar merita!) si va pot recomanda o firma cu preturi exceptionale! (si eu am toate chitarele mele noi, din 1997 incoace, obtinute prin aceasta firma!) care vi le poate aduce la comanda. Firma se numeste DEPOLD iar reprezentantul ei se numeste Dan Istodorescu:0722720785. Puteti sa amintiti sau nu numele meu, veti fi oricum multumiti! Succes si bani! (pentru asa o achizitie, aveti nevoie in primul rand de bani, pentru ca, cu un Gibson bine folosit, succesul este asigurat!).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.