www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Merita Sa Schimb Dozele De Pe Squier Bullet?


Guest liveafterdeath91
 Share

Recommended Posts

Guest liveafterdeath91

ar merita sa schimb dozele de pe bullet ? ma rog doar pe cea din bridge ( am ascultat un fender cu un sd hot rails ) si suna super bomba ..merita sa fac asta p bullet?

Link to comment
Share on other sites

ar merita sa schimb dozele de pe bullet ? ma rog doar pe cea din bridge ( am ascultat un fender cu un sd hot rails ) si suna super bomba ..merita sa fac asta p bullet?

 

Daca simti ca doza stoc pe care o ai pe squier te limiteaza, merita. Am eu hot rails in bridge pe un strat (o copie oarecare) si suna foarte bine (in special pe drive, pe clean nu prea-mi place).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ar merita sa schimb dozele de pe bullet ? ma rog doar pe cea din bridge ( am ascultat un fender cu un sd hot rails ) si suna super bomba ..merita sa fac asta p bullet?

 

nu merita sa schimbi dozele, decat in bridge, celelalte 2 te sigur ca nimic nu va suna ca ele, pt ca sunt si ele calculate sa "stoarca" cat se poate din lemnul chitarei tale, avand in vedere calitatea lui....cat despre bridge, chitara va suna mai bine cu un mini-humbucker, asta e clar, dar hot rails e chiar o doza naspa, eu am avut pe strat...suna mai bine un little 59 de exemplu...sau daca ma intrebi pe mine, eu am acuma dimarzio tone zone S, pe care am dat vreo 320 ron cu tot cu transport de la thomann si sunt mega multumit...nu se compara cu nici un SD de pe piata...

Link to comment
Share on other sites

ar merita sa schimb dozele de pe bullet ? ma rog doar pe cea din bridge ( am ascultat un fender cu un sd hot rails ) si suna super bomba ..merita sa fac asta p bullet?

pai chitrara in sine e o chestie , e ok dar nu te-as sfatui sa bagi bani in ea , decat sa dai nush cat pe doze mai bine mai strangi bani siti iei un squier deluxe strat care e si bine echilibrata si suna f ok , sau ma rog daca nu ai pretentii old soolish un ibanez , buletu e ok ca sa iti dai seama cam cu ce se mananca chitara electrica dar in magazin mi sa parut cam foarte dull infundata(proba fiind facuta cu cablu si amp calumea) so nu as considera a fii o investitie buna doze noi pe un bulett

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am un Bullet strat, si chitara a fost foarte bine setata din fabrica, probleme avea la doze, care la volum mare faceau microfonie foarte nasoala, plus zgomot de fond, chiar daca aveau ceara in ele. Acum am pe ea Hotrails, SSL4 si SSL1. A, si am pus cheite Planet Waves auto-trim, ca cele stock nu prea faceau fata la bend-uri.

 

Bottom line, se merita sa pui doze bune pe chitara daca tu esti multumit cu "playability"-ul chitarii.

Daca cumva canti Metal, recomand HotRails in bridge si in neck, doza din middle dezactivata, si switch-ul schimbat cu un 3-way.

 

A, si legat de cheite, daca palnuiesti sa le schimbi, gaurile sunt de 8mm, iar cheitele in baie de ulei au nevoie de 10mm, deci e nevoie de o bormasina.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.