www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Petre Magdin Sunt Dependent De Rock La Miezu Noptii!


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

nush daca s-a mai discutat. dar poate mai facem o petitie pt emisiunea aia superba:)

 

ba poate pune umarul si stafful rgc la o pozitie oficiala. si nu ma refer la reluari pe tvr 2:p ma refer la the real shit!!!

 

fraza celebra e una din putinele care s-ar traduce cam asa:

 

"taticu, de aici incepe rockul!..."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

concret propun sa facem o mare lista de semnaturi online cu implicarea RGC-ului si a altor comunitati de muzica cu linkuri dinspre orice pagina care trateaza rockul de orice natura (de la doom si trash pana la pop rock si nu numai) si s-o indreptam frumusel catre capul TVR. pt ca una e cand zici ca 10000 de semnatari au inaintat ceva si alta e cand zici Comunitatea Chitaristilor din Romania (oricare ar fi ei) a inaintat... e o idee. sunt atatea capete luminate aici. cand e vba de ceva util hai sa se vada ca avem ceva in creier si putin exercitiu social:)

 

nu cred ca mai are rost sa mai amintesc ce a insemnat emisiunea asta pentru multi dintre noi. ceva ce acum pot spune ca lipseste cu desavarsire...

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

concret propun sa facem o mare lista de semnaturi online cu implicarea RGC-ului si a altor comunitati de muzica cu linkuri dinspre orice pagina care trateaza rockul de orice natura (de la doom si trash pana la pop rock si nu numai) si s-o indreptam frumusel catre capul TVR. pt ca una e cand zici ca 10000 de semnatari au inaintat ceva si alta e cand zici Comunitatea Chitaristilor din Romania (oricare ar fi ei) a inaintat... e o idee. sunt atatea capete luminate aici. cand e vba de ceva util hai sa se vada ca avem ceva in creier si putin exercitiu social:)

 

nu cred ca mai are rost sa mai amintesc ce a insemnat emisiunea asta pentru multi dintre noi. ceva ce acum pot spune ca lipseste cu desavarsire...

 

Pe chestia asta o semnez oricînd!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest withefish

Dupa revolutie nu pierdeam nici o emisiune de-a lui Petre Marin."Intalnirea de la miezul noptii"imi aducea bucurie in suflet si mi-a deschis orizontul in domeniul muzicii rock!Pentru mine a insemnat mult Magdin si emisiunile lui!Mi-ar placea sa-l vad iara facand o emisiune de rock,cel putin de dragul vremurilor trecute!

Link to comment
Share on other sites

Mai simplu ar fi sa accesezi arhiva emisiunilor online (sau sa le cumperi pe DVD). Emisiunile lui au avut un rost atunci cand nu existau pe la noi alte televiziuni sau emisiuni muzicale. Dar acum chiar nu le mai vad rostul. Mai ales ca exista internet, radiouri specializate (online si FM). Problema e ca nu prea mai sunt trupe in underground. :)

 

Ar trebui sa-l intrebati si pe Petre Magdin ce parere are. http://petremagdin.blogspot.com/

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

...exista internet, radiouri specializate (online si FM)...

 

Care s-au umplut de manele si alte kkturi. Iar televiziunile si emisiunile lor muzicale... hm, mai bine lipsa!!!!! Par igzampel, kestiile promovate de Marutza imi intorc matzele pe dos. Acum ai sa-mi spui sa folosesc telecomanda... ^Itzi raspund cu anticipatzie: la emisiunile de genul ~asta nu ma uit din principiu!

Dar emisiuni care sa promoveze rockul nu prea mai sunt. Chiar daca demersul cu petitia nu va da rezultate, trebuie totusi facut. Pentru ca mai trebuie sa li se reaminteasca "factorilor de decizie" k pe lumea asta / in tzara asta mai exista si rockeri!

Link to comment
Share on other sites

daca ai fi intrat pe blog, blog pe care am intrat inainte sa deschid acest topic ai fi aflat multe kestii printre randuri. momentan am propus o idee. acu tu vii ca marele profet si zici fas ideea nu e buna. de fapt nimik nu e bun. totul pute. ce bine e sa stam in fotoliu. cu laxativ in noi.

 

rog un admin sa ia o pozitie oficiala:)

 

mircea sunt total pe aceeasi lungime de unda cu tine.

 

iar ca o completare. se poate trimite oricand un mail lui Petre Magdin. intrebarea e: o facem cu prestanta NOI sau eu si cu inca cativa..........

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

acum se va vedea daca chitaristii e o comunitate sau nu....

 

Trebuie sa iei in considerare ca poate sunt si chitaristi care nu canta si nu asculta rock. monkey2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ca Petre Magdin este, la origine, trompetist de jazz, o stiu mai bine decît oricine. ^Il cumosc personal de prin '90 si i-am baut la viatza mea destul vin din faimosul butoi de pe balcon... Ceea ce conteaza, IMO, este faptul k Petre Magdin este rocker cu sufletul. Rocker adevarat si a dovedit-o din plin! Iar cultura muzicala are cît cuprinde. Asta nemaivorbind de faptul ca, fara el, Dida Dragan nu facea ea mare brînza...

 

@korko: Nici mie!!!! Ma refer la kestia cu emisiunile care sa-mi placa...

Link to comment
Share on other sites

pai ne apucam sa semnam sau stati la palavre?. hai ca ma bag. unde semnez?..dau si seria de la buletin daca e cazul.

 

Finally o atitudine constructiva! Pai hai sa ne-adunam undeva si sa-nercam sa scrijelim pe-o hîrtie una bucata ciorna de petitzie!

Link to comment
Share on other sites

mai sunt dar sunt putini,iar tv urile se bazeaza pe rating

acu daca ar reusi cineva sa o convinga pe magda ciumac sa se apuce de rockar fi o sansa

 

Trist, dar sunt de aceeasi parere. De ani buni urmaresc doar 3 posturi tv (nu de la noi) si aia cand am vreme.Norocul e ca mai am inca alternative :) . Referitor la petitia cu emisiunea respectiva sunt de acord si o semnez cand si unde trebuie.

Link to comment
Share on other sites

Subscriu :)

Nu mai e nici o emisiune de rock romaneasca care sa-mi placa la tv .

era lenti chiriac pe alfa tv, pacat ca se vedea ca emisiunea avea buget minuscul, da dadea chestii tari, si inainte de asta la mtv luni seara, acum multi ani.. nostalgie.. asa am descoperit pe manowar si intr-un fel si pe maiden...

Link to comment
Share on other sites

era lenti chiriac pe alfa tv, pacat ca se vedea ca emisiunea avea buget minuscul, da dadea chestii tari, si inainte de asta la mtv luni seara, acum multi ani.. nostalgie.. asa am descoperit pe manowar si intr-un fel si pe maiden...

That reminds me... Poate k ar trebui sa vorbim si cu Lenti de kestia asta cu petitia. Uite un motiv sa mai calc si eu prin Revenge...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.