www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Parere


Susceptor
 Share

Recommended Posts

Frank Zappa's album Jazz from Hell was the only instrumental album ever labeled with the PMRC's "Parental Advisory: Explicit Lyrics" label.
After Frank Zappa campaigned against music censorship in 1985, the sticker was attached to his next album, Jazz from Hell, because of the title of one track, "G-Spot Tornado", although the album is entirely instrumental and contains no lyrics that could be "explicit lyrics".

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Jazz_from_Hell

http://wiki.killuglyradio.com/wiki/Jazz_From_Hell

 

:)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Guest stonediamond

eu zic k exagerati.. o avea el o gramada de furtisaguri, dar are si piese foarte bune.. si uite k, asha hotza=art cum il vedeti voi a reusit si nu numai in romania atentie.. si pana la urma daca lumea asculta de ce sa nu faca.. care dintre voi nu ar vrea ca, cat mai multa lume sa va asculte compozitiile? iar faza cu zappa care poa' sa-l invetze niste kestii pe moga, e un total non-sens.. nu poti sa spui asha ceva.. normal k nu se compara.. dar nici nu are rost sa vorbesti despre asta!

Link to comment
Share on other sites

Problema cu moga nu e ca fura si ca face muzica dubioasa calitativ dar cu priza la publicul needucat sau afon, problema e ca si daca are talent de mare muzician (nu sunt in masura sa ma pronunt in privinta asta) e cert ca nu va urca valoarea intelectuala al muzicii sale peste un anume nivel si asta pt ca nu vrea sa existe, vezi-doamne, vreun nene care sa nu-i inteleaga muzica. Aici se face diferenta si atitudinea asta de diluare intentionata a continutului strica toate formele de arta populara de acum.. incepand cu rockul si terminand cu televiziunea si filmele si presa ce mai e p'acolo.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

<br />eu zic k exagerati.. o avea el o gramada de furtisaguri, dar are si piese foarte bune.. si uite k, asha hotza=art cum il vedeti voi a reusit si nu numai in romania atentie.. si pana la urma daca lumea asculta de ce sa nu faca.. care dintre voi nu ar vrea ca, cat mai multa lume sa va asculte compozitiile? iar faza cu zappa care poa' sa-l invetze niste kestii pe moga, e un total non-sens.. nu poti sa spui asha ceva.. normal k nu se compara.. dar nici nu are rost sa vorbesti despre asta!<br /><br /><br />
<br /><br /><br />

 

exact

mai baieti ce se intampla cu voi.....

Link to comment
Share on other sites

@gadjo...daca ar avea compozitii proprii l-as invidia...a copia nu se numeste a compune

 

si eu am un mesaj pentru Moga:

Sa il iubesc in gura! :)

(asta ca sa nu vorbesc urat :D )

 

Cat se poate de ontopic. :)

Am aceeasi parere cu aceeasi dedicatie. As mai adauga si multa :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.