www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ceriatone Amps


Fenderaru
 Share

Recommended Posts

COMERCIALIZEAZA CINEVA IN ROMANIA CERIATONE AMPS...AVEM POSESORI DE CERIATONE CLONE MARSHALL IN TARA?

ASTEPT SFATURI,SUGESTII

MULTUMESC RGC :)

 

Salut.Am eu un prieten care are un amp Ceriatone copie dupa Marshall 1987 Head 50w si suna bine.Am cantat personal pe el.Nu pot sa iti zic care e diferenta dintre el si Marshall-ul original pt ca nu am cantat pe unul.

Link to comment
Share on other sites

Sunt bune Ceriatone, dar cele mai bune dupa parerea mea sunt Metroamp. Nu am cantat pe niciunul dintre ele, dar din clip-urile pe youtube, Metroamp suna f autentic. Kit-urile lor sunt aproape la fel ca cele asamblate de ei si la o adica poti sa-ti cumperi un kit cu rezistori NOS Brad Allen si capacitoare SOZO si sa vorbesti cu Overdrive sa ti-l monteze (apropo, transformatoarele lor suna mai vintage ca cele Mercury). Cred ca o sa-mi iau si eu un kit in curand, dar il voi asambla singur. Succes !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ce spuneti de kustom? http://www.kustom.com/product_detail.aspx?...D=108&Tab=0

e vreo 80EUR, are un sound clean bun si un distors acceptabil. nu are reverb. iar ca volum, nu pot sa trec de 5 acasa.

mi se pare ca are un mic bazait (sau fasait), dar nu am reusit sa ma dumiresc de la ce. tind sa cred ca de la impamantare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.